Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Czwarta fala przybiera na sile. W szpitalu trwają przygotowania

fot. archiwum

fot. archiwum

Codziennie Ministerstwo Zdrowia przedstawia kolejne# niepokojące dane na temat nowych przypadków zakażenia. Niestety, rośnie też liczba osób przebywających w szpitalach, a szczepienia przystopowały. Nie cieszą się już tak dużą popularnością, jak na początku.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną placówki medyczne przygotowują się na szczyt zachorowań. Jak to wygląda w szubińskim szpitalu? Otóż, obecnie placówka ma cztery miejsca obserwacyjne dla osób, u których wystąpiło podejrzenie zakażenia koronawirusem. O tym, ile przygotowanych jest miejsc dla chorych na Covid-19 w danym szpitalu decyduje wojewoda kujawsko-pomorski. Jak się okazuje, w szubińskim szpitalu zostaną utworzone kolejne takie miejsca. - Zgodnie z decyzją wojewody w Szubinie od 26 października zostanie utworzonych 26 miejsc dla pacjentów chorych na Covid-19- przekazała Marta Pióro rzecznik prasowej spółki Nowy Szpital w Nakle i Szubinie. 

Oceń artykuł: 29 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (33)

  Gnojokok, w dniu 22-10-2021 16:29:53 napisał:

  Skoro było tak dobrze ( dobra wyszczepialność w Nakle i województwie. ) to dlaczego jest tak tragicznie-? ;-) Zostaliśmy zmanipulowani szczepionkami i jej cudownym działaniem-? Jak teraz mają szczepić się inni,lub przyjmować kolejne dawki skoro każdego dnia widzą że to jest ponownie powtórka z rozrywki i kompletnie niczym się to nie różni od dwóch poprzednich lat kiedy o szczepionkach jeszcze nikt nie myślał.Co poszło nie tak-? XD

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (28)

  Przykre, w dniu 22-10-2021 17:53:37 napisał:

  Tylu zaszczepionych i czwarta fala? Czyli szczepionki można sobie w tyłek wsadzić...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (22)

  Nakielanin, w dniu 22-10-2021 19:18:34 napisał:

  Nie szczepionki, tylko szczepić powinni się ws, yscy!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (12)

  obserwator, w dniu 22-10-2021 21:26:58 napisał:

  Chorzy na covit19 są traktowani jak bogowie dla nich wszystko ( tylko nie zastrzyk) , a inni chorzy to gorszy sort Im bierze się miejsce w szpitalu bo na ich chorobę nie ma szczepionki. Na inne choroby umierają chyba nie ludzie bo nie są ujmowani w statykach a ich w naszym powiecie jest zdecydowanie więcej, dla Nich nie otwierane są dodatkowe szpitale ( przy braku miejsc są odsyłani do domu )????????????????? refleksja????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  6 fala, w dniu 23-10-2021 01:06:45 napisał:

  Piąta fala tkwi już w okopach, a piąta ma mobilizację. To jest ta nowa normalność.

  odpowiedz

  • -5 (9)

  Wolo, w dniu 23-10-2021 08:36:53 napisał:

  Czytam te wasze nakielskie wypociny i boleje nad biedą umysłową wyżej komentujących. Głupszego miasta w w życiu nie spotkałem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (7)

  Mariusz7520, w dniu 23-10-2021 12:19:17 napisał:

  Rok 2035 cesarz polski Jarosław Kaczyński informuje o 47 fali korona wirusa ,28 dawka szczepionki została właśnie podana w pierwszej kolejności emerytom i nauczycielom .......oby tylko się nie sprawdzilo

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Maria, w dniu 24-10-2021 07:09:10 napisał:

  Może ktoś napisze wreszcie uczciwie, ile zna osób które się zaszczepiły i zachorowały. Może warto byłoby poświęcić temu tematowi osobny artykuł.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Daras, w dniu 24-10-2021 12:08:20 napisał:

  Ludzie nmydlcie to brak zaszczepienie jest przyczyną popatrzcie na iine kraje diuzo szczepień mało chorych

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)