Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Czy warto zostać testerem oprogramowania?

fot. powierzone

fot. powierzone

Jednym z popularniejszych zawodów z# branży IT jest tester oprogramowania. Aktualnie rośnie zapotrzebowanie na to stanowisko, co wiąże się z gwałtownym rozwojem rynku nowoczesnych technologii. Warto wybrać tę specjalizację, aby rozpocząć karierę w IT.

Propozycje pracy dla testera oprogramowania

Ponieważ zawód testera oprogramowania cieszy się obecnie dużą popularnością, osoby zainteresowane tym stanowiskiem bez problemu mogą znaleźć dla siebie atrakcyjną posadę. Aby najlepiej się o tym przekonać, wystarczy wyszukać dostępne oferty za pośrednictwem portalu Pracuj.pl. Propozycje zatrudnienia są bardzo zróżnicowane, między innymi pod kątem trybu pracy. Znajdą coś dla siebie zarówno osoby zainteresowane stacjonarnym wykonywaniem obowiązków zawodowych, jak i zwolennicy zdalnego trybu. Warto podkreślić, że rynek jest otwarty także na początkujących testerów oprogramowania, co znacznie ułatwia rozpoczęcie kariery w tej branży.

Na czym polega praca testera oprogramowania?

Głównym zadaniem testera oprogramowania jest sprawdzanie, czy konkretna aplikacja lub oprogramowanie działa prawidłowo. Osoba na tym stanowisku odpowiada za przygotowywanie raportów w przypadku znalezienia ewentualnych błędów. Niewątpliwie kluczową cechą w tym zawodzie jest cierpliwość. Tester oprogramowania musi być przygotowany na wielogodzinną pracę polegającą na precyzyjnym sprawdzaniu każdego obszaru danej aplikacji. Zazwyczaj jego działania nie ograniczają się wyłącznie do tworzenia raportów, ale dodatkowo polegają na wskazywaniu rozwiązań, aby usunąć nieprawidłowości.

Kto sprawdzi się w zawodzie testera oprogramowania?

W profesji testera oprogramowania doskonale odnajdą się osoby komunikatywne. Osoba pracująca na tym stanowisku ma stały kontakt z innymi członkami zespołu deweloperskiego, którym niejednokrotnie musi tłumaczyć sporządzone przez siebie raporty. Dobry tester oprogramowania powinien być także przygotowany na poznawanie nowych technologii. W tej profesji chęć do doskonalenia swoich umiejętności jest priorytetem, ponieważ narzędzia wykorzystywane w testowaniu wciąż podlegają modyfikacjom.
Rozpocznij karierę na stanowisku testera oprogramowania i przekonaj się, dlaczego ten zawód jest postrzegany jako przyszłościowy. Niezbędne kompetencje możesz zdobyć na tematycznych kursach i szkoleniach.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)