Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Czym zajmuje się technik technologii szkła?

Zawody techniczne mogą wiązać się z obróbką różnych materiałów. Przykładem jest technik technologii szkła, który zajmuje się# wytwarzaniem najróżniejszych produktów na bazie szkła. Osoby pracujące w tej profesji nie powinny mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej posady.

Oferty pracy dla techników technologii szkła

Na internetowym portalu Pracuj.pl często ukazują się ogłoszenia dedykowane technikom technologii szkła. Są one wystawiane przede wszystkim przez huty oraz najróżniejsze przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją szklanych wyrobów. Pracę proponują między innymi producenci bombek choinkowych i innych artykułów dekoracyjnych. Technik technologii szkła może także zdecydować się na rozpoczęcie kariery w laboratorium badawczym, w którym byłby odpowiedzialny za wytwarzanie naczyń do badań chemicznych.

Obowiązki zawodowe technika technologii szkła

W tym zawodzie kluczowym obowiązkiem jest wytwarzanie najróżniejszych wyrobów ze szkła. Osoba pracująca w tej profesji zazwyczaj zajmuje się sporządzaniem odpowiedniej masy szklarskiej, na przykład poprzez wytapianie. Technik technologii szkła może także nadzorować mechaniczne procesy wytwarzania tego surowca. Jest odpowiedzialny za formowanie masy w konkretne kształty, przestrzegając ustalonych odgórnie parametrów. Do jego obowiązków zawodowych może również należeć ozdabianie gotowych wyrobów ze szkła, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do dekorowania.

Jaki powinien być technik technologii szkła?

Na stanowisku technika technologii szkła najlepiej odnajdują się osoby o umiejętnościach organizacyjnych, które wiedzą, jak zaplanować w czasie przygotowywanie masy szklanej i wyrabianie na jej podstawie konkretnych produktów. W tym zawodzie przydatne okażą się zdolności manualne i zmysł artystyczny – szczególnie w przypadku prac związanych z dekorowaniem szklanych powierzchni. Technik technologii szkła powinien być przygotowany na pracę zmianową, ponieważ taki tryb obowiązuje w większości dużych zakładów produkcyjnych.

Podsumowanie

Zawód technika technologii szkła może otworzyć drzwi do kariery również w innych profesjach. Osoby z doświadczeniem na tym stanowisku świetnie sprawdzą się chociażby jako specjaliści od technologii ceramicznej, decydując się na współpracę z wybranym zakładem ceramicznym.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)