Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

23 listopada 2021

Czytelnicze atrakcje dla najmłodszych. Dzień wypełniony dobrą zabawą

fot. pow.

fot. pow.

W grupie "Pszczółek” z Przedszkola Niepublicznego "Donald" zrealizowany# został blok tematyczny zatytułowany:"Nasze ulubione książki".

W trakcie realizacji tej tematyki przedszkolaki poznały wiele wiadomości dotyczących książek. Dzieci miały okazję poznać miejsca związane z nimi – bibliotekę i księgarnię, zostały zapoznane z budową książki oraz etapami jej powstawania. Nasi mali milusińscy rozpoznawali różne rodzaje książek, takie jak np. encyklopedie, atlasy, słowniki, książki z bajkami, baśniami, legendami itp. Dzieci wzięły udział w zabawach mających na celu doskonalenie procesu kupowania i sprzedawania książek, a także ich wypożyczania. Dużą niespodzianką dla „Pszczółek” było wykonanie książeczki grupowej, do której dzieci narysowały własne ilustracje.

Donaldziaki dowiedziały się w jaki sposób należy dbać i szanować książki oraz co powinno, a czego nie powinno się robić obcując z książką. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały także zakładki do książek oraz postać książkowego krasnoludka.
Zwieńczeniem tygodnia o książce była wizyta dzieci w bibliotece. Podczas spotkania nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć różne rodzaje książeczek dla dzieci. Przy okazji wizyty przedszkolaki zapoznały się z procesem wypożyczania książek oraz poznały pracę Pani bibliotekarki. Dzieci obejrzały także film edukacyjny opowiadający o historii pierwszych książek oraz rodzajach współczesnych (także w wersji elektronicznej), dowiedziały się jaką rolę pełnią książki dla dzieci.

Na zakończenie spotkania „Pszczółki” wybrały i wypożyczyły 3 książeczki dla przedszkola, ponadto obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie otrzymały słodkości oraz upominki.

Grupa „Pszczółki” uczestniczy również w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom, pół godzinki dla rodzinki” podczas której w piątkowe popołudnia odbywa się czytanie dzieciom bajek przez chętnych rodziców.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Przedszkole Niepubliczne "Donald"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)