Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

Dąb Potulice wziął udział w turnieju. Rywale byli mocni

fot. BG (archiwum)

fot. BG (archiwum)

Przerwa zimowa w rozgrywkach piłkarskich to czas na odpoczynek i naładowanie# akumulatorów przed startem zmagań wiosennych. Wyjątek od tego zrobili sobie piłkarze Dębu Potulice, którzy ponownie wzięli udział w zimowym turnieju organizowanym przez Gwiazdę Bydgoszcz.

Drużyny piłkarskie z powiatu nakielskiego już od kilku tygodni korzystają z przerwy zimowej i ładują akumulatory przed startem przygotowań do rundy wiosennej. Przerwę od tego, podobnie jak w minionym roku, zrobili sobie piłkarze Dębu Potulice, którzy po raz kolejny skorzystali z zaproszenia bydgoskiej Gwiazdy. Wzięli tym samym udział w V edycji turnieju Lotto Cup im. Mariana Stachowicza. Rywalami podopiecznych Krzysztofa Ksobiaka były następujące zespoły: gospodarz, a więc Gwiazda Bydgoszcz, Zawisza Bydgoszcz, Polonia Bydgoszcz i KS Brzoza. Stawka była zatem bardzo mocna. Zawody zostały rozegrane w systemie każdy z każdym. Pierwszym przeciwnikiem Dębu byli gospodarze turnieju, którzy od samego początku przeważali, ale dopiero w ostatnich minutach udokumentowali to zdobyciem bramki. Pierwsze starcie nie poszło po myśli zawodników z Potulic, a na horyzoncie już było spotkanie z IV – ligową Polonią Bydgoszcz. W tym wypadku jednak gra wyglądała znacznie lepiej i finalnie, co prawda po karnych, ale udało się pokonać wyżej notowany zespół. Trzecim rywalem Dębu był faworyt zawodów, a więc bydgoski Zawisza. W tym wypadku Dąb również pozostawił po sobie dobre wrażenie, ale zakończone porażką 1:0. Ostatnim przeciwnikiem podopiecznych trenera Ksobiaka był KS Brzoza. Rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale do wyrównania doprowadził Roger Radajewski. Ostatecznie żadna z drużyn w regulaminowym czasie gry nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zarządzono konkurs „11”. W tym wypadku lepsi okazali jednak piłkarze z Brzozy.

Zgodnie z planem, cały turniej padł łupem Zawiszy Bydgoszcz, który wyprzedził KS Brzozę oraz bydgoską Polonię. Dąb ostatecznie zakończył zmagania na ostatnim miejscu.

Wyniki spotkań Dębu Potulice:

Dąb Potulice – Gwiazda Bydgoszcz 0:1

Dąb Potulice – Polonia Bydgoszcz 0:0 k. 2:0

Dąb Potulice – Zawisza Bydgoszcz 0:1

Dąb Potulice – KS Brzoza 1:1 k. 3:4

Klasyfikacja końcowa V turnieju Lotto Cup w Bydgoszczy:

Zawisza Bydgoszcz

KS Brzoza

Polonia Bydgoszcz

Gwiazda Bydgoszcz

Dąb Potulice

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  krajan, w dniu 08-12-2023 18:18:13 napisał:

  Dlaczego na nakielskich orlikach,w halach sportowych gminy nie organizuje się okolicznościowych turniejów batbórkowych,andrzejkowych dla dzieci,młodzieży w piłce nożnej.koszykówce,piłce ręcznej.Prrzecież Polska jest bogata,gminy mają środki,obiekty na wspieranie sportu masowego?Co na to spółka Sport,SZS,LZS?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  do krajana, w dniu 08-12-2023 18:27:55 napisał:

  Skoro ci tak brakuje takich turniejów to zakasaj rękawy i do roboty. Zorganizuj !!!! Chetnie wpadniemy !!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)