Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Dalekie podróże małych czytelników. Tydzień Bibliotek w Paterku

fot. pow.

fot. pow.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to najważniejsze święto #dla bibliotekarzy oraz placówek bibliotecznych. To właśnie w tym czasie przygotowywane są wyjątkowe spotkania dla wszystkich czytelników. W szczególności jednak dla tych najmłodszych, którzy pierwszy raz odwiedzają bibliotekę i poznają książki.

W gościnnych progach bibliotek dzieci mają okazję nie tylko poznać zawód bibliotekarza, ale przede wszystkim odkryć świat pięknych książek, dzięki którym można się wybrać w podróż przez lądy i oceany, a nawet polecieć w odległy kosmos.

W taką niezwykłą podróż wybrały się dzieci z przedszkola w Paterku. Pięć grup przedszkolaków wraz z opiekunkami odwiedziło bibliotekę w Paterku, by wyruszyć w wielki świat.

Na starcie fascynującej wyprawy stanął olbrzymi „Atlas Map” , który okazał się najcięższą książką w zbiorach bibliotecznych. Największa książka „Leśne Bajki”, mająca pół metra wysokości, potrafiła ukryć niejednego czytelnika. Natomiast trójwymiarowy „Świat zwierząt” wciągnął przedszkolaki w dziką dżunglę. Dla najodważniejszych przygotowano nurkowanie w „Głębię oceanów”.
Odkrywcy mogli poznać książkę wyposażoną w specjalna lupę, a ci, którzy boją się ciemności wertowali książkę z czarnymi stronami, które rozświetliła specjalna latarka z kartonu. Miłośnicy kotów poznali specjalny dział w bibliotece, w którym zgromadzono wszystkie książki o tych zwierzakach. Chętni przywitali się również z „Ośmiornicą Olą”, której puchate macki wystają z okładki, a pasjonaci puzzli mogli z nich ułożyć ilustracje w książce „o Dawidzie i Goliacie”.

Po zapoznaniu się z propozycjami czytelniczymi dla najmłodszych, dzieci udały się w kolejną podróż, której celem były zajęcia kreatywne. W gościnnych progach Wiejskiego Domu Kultury, wszyscy uczestnicy zajęć bibliotecznych na pamiątkę czytelniczej wyprawy, wykonali samodzielnie piękne i kolorowe zakładki do książek.

Jeszcze tego samego dnia spośród małych bibliotecznych podróżników kilkoro zapisało się do biblioteki w Paterku. Zachęcamy wszystkich, by podążyli ich tropem.

Materiał: Katarzyny Hass

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)