Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2022

Dawid Sikorski na podium. Puchar Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym

fot. pow.

fot. pow.

We wrześniu 2021 roku wystartowała I edycja Pucharu# Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym, objętego patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do konkursowych zmagań zgłosiło się 120 szkół rolniczych, wśród których nie zabrakło Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Po przeprowadzeniu trzech konkursowych rund i zaciętej rywalizacji, trwającej do ostatniego zadania, ogłoszono zwycięzców. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce na 1420 uczestników zajął Dawid Sikorski, uczeń klasy I Technikum Rolniczego w Samostrzelu. Na ten rewelacyjny wynik złożyło się zapewne kilka czynników: wszechstronna wiedza Dawida, jego sumienność, rzetelność i upór w dążeniu do wyznaczonego celu, opieka oraz wsparcie nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Jakuba Kawczyńskiego.

Dawidowi serdecznie gratulujemy pięknego sukcesu i ufundowanej przez organizatorów nagrody - Drona DJI.

Materiał: Ewa Makowska - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)