Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Debatowali po raz czwarty. Uchwały młodzieżowego sejmiku

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dziś (7 grudnia) po raz czwarty obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. #W trakcie sesji młodzież wysłuchała informacji o pracy dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego, podjęto także szereg uchwał.

Radni obradowali stacjonarnie w czerwcu i październiku, uczestniczyli również zdalnie w listopadowym posiedzeniu, podczas którego podjęli pierwszą decyzję o przyznaniu patronatu dwóm wydarzeniom – II Konferencji Samorządów Uczniowskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Festiwalowi Nauki i Sztuki w Nakle nad Notecią. Dziś zapoznali się z działalnością dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego – Departamentu Edukacji oraz Departamentu Sportu i Turystyki. W porządku obrad znalazło się również rozpatrzenie podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia woli powołania Związku Młodzieżowych Sejmików Rzeczypospolitej Polskiej oraz przyjęcie stanowiska dotyczącego wprowadzenia edukacji klimatycznej do podstawy programowej nauczania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. 

Młodzieżowy sejmik postanowił również uhonorować przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietę Piniewską przyznając jej tytuł Zasłużonej dla Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ten sposób młodzież pragnie docenić inicjatywę przewodniczącej sejmiku w kwestii powołania młodzieżowego sejmiku w regionie. 

Porządek obrad

Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest ciałem kolegialnym o charakterze inicjatywnym, wnioskodawczym i konsultacyjno-doradczym dla organów samorządu województwa kujawsko-pomorskiego złożonym z przedstawicieli młodzieży reprezentujących różne części województwa kujawsko-pomorskiego.

Kancelaria Sejmiku

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  konfederata, w dniu 07-12-2022 15:37:09 napisał:

  Czyli uczymy się by nic nie robić a piastować stanowiska opłacane z ludzi ciężko pracujących.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Sympatyk, w dniu 07-12-2022 15:42:39 napisał:

  W normalnym kraju polityk pracuje na etat bo to wstyd żyć na koszt podatnika. Ale polakom mentalność do kotyta ciężko z głowy wybić. Widać to po obecnym października PiS i tej ich "Zjednoczonych złodziei"

  odpowiedz

  • -1 (3)

  ciekawe, w dniu 07-12-2022 18:43:24 napisał:

  a co tam robi flaga obcego panstwa, ktore na wiceministra obstawia Andrij Melnyk, ktory czci bandere i oprawców z upa i neguje zbrodnie wołyńska?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Poduszki świąteczne
40,00PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)