Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Dla Igora! Przedświąteczna gorączka niesienia pomocy

fot. LZ

fot. LZ

Igor Jabłoński z Łachowa był całkowicie zdrowym chłopcem. Jedna chwila zamieniła życie jego i jego rodziny w istny koszmar!# W jednej chwili Igor ze zdrowego chłopca stał się dzieckiem niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie. W wieku 7 lat u Igora doszło do nagłego zatrzymania krążenia i ogromnego niedotlenienia mózgu. Aby pomóc w leczeniu chłopca, dziś w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie odbywa się świąteczny kiermasz.

W akcję niesienia pomocy włączyła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie, której Igor był uczniem oraz Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, gdzie chłopiec uczy się aktualnie. We wtorek, 6 grudnia, zarówno w „małej” jak i w „dużej” jedynce zorganizowano mikołajkowy kiermasz dla chłopca. Kupić można: ozdoby choinkowe, słodycze, pierniki, gofry, gorącą czekoladę, itp. O fanty zatroszczyli się uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły. Od rana można było też obejrzeć przedstawienie lalkowe pt. „Przedświąteczna gorączka” czy występ „Melodie spod choinki”.

Cała kwota zebrana podczas kiermaszu zostanie przeznaczona na jego leczenie i rehabilitację.

Na stronie https://www.siepomaga.pl/igor-jablonski cały czas można wpłacać dobrowolne kwoty na leczenie chłopca. Rodzice szacują, że to około 42 tys. zł, a udało się zebrać nieco ponad 16 tys. zł.

To jeszcze nie koniec. Drugą część przedświątecznej pomocy dla Igora zaplanowano na piątek, 9 grudnia. O godzinie 19.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbędzie się koncert Chóru Kameralnego „Cantus Amici” pod dyrekcją Krzysztofa Fryski. Uczniowie klasy VIIId przedstawią „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w inscenizacji Ewy Wesół. Będzie też licytacja darowizn i kwesta na rzecz Igora zorganizowana przez klasę VIIIb.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    Wypasacz świń, w dniu 06-12-2022 12:58:56 napisał:

    Czy ten Sosnowski co lansuje się na portalu i usilnie politycznie zabiega o poparcie-wsparł akcję-? zasponsorował Igora.Polityczne cwaniactwo obliczone na poklask i agitowanie wyborców.Cynizm buta i arogancja.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)