Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2022

Dni Edukacji Ekologicznej. Konkurs „Odnawialne źródła energii”

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 21 - 29 listopada 2022r. odbyła się czwarta edycja Dni Edukacji Ekologicznej organizowanych w ramach #europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w lekcjach dotyczących ekologii, kryzysu klimatycznego, zdrowego odżywiania i higieny osobistej.

W ramach szkolnego święta ekologii Zespół Przyrodniczy SP2 zorganizował szkolny konkurs dla klas 1 – 8 pod hasłem: „Odnawialne źródła energii”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej o dowolnej technice. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży problemami racjonalnego gospodarowania energią, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko, promowanie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii oraz wskazanie praktycznego zastosowania energii odnawialnej w życiu codziennym.

Do komisji konkursowej wpłynęło 70 prac. Każdy z wielkim zaangażowaniem włączył się w interpretację plastyczno- techniczną podanego tematu. Wykonano piękne prace, w których zastosowano dużo różnych technik. Wybranie zwycięzców stało się ogromnym wyzwaniem – wykonane przez uczestników prace były estetyczne, kreatywne i bardzo różnorodne. W naszym konkursie nie ma przegranych – każdy uczestnik otrzymał nagrodę za udział.

Wyniki konkursu:
Klasy 1- 3:
I miejsce: Kacper Płocieniczak kl.1b
II miejsce: Wojciech Zieliński kl. 2b
III miejsce: Maja Palka kl.3a
Klasy 4-6:
I miejsce: Kornelia Piotrowska kl. 4c
II miejsce: Wiktor Leśniewski kl. 6b
III miejsce: Wiktor Władymirow kl. 6a
Klasy: 7-8
I miejsce: Anna Bajdała kl. 8e
II miejsce: Wiktoria Gil kl. 8a
III miejsce: Aleksander Nelka kl. 8d

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i naprawdę pięknych prac.

Nauczyciele Zespołu Nauk Przyrodniczych SP2

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)