Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

03 lipca 2022

Dni Pola trwają. Nagrodzono młodych hodowców

fot. MM/PN

fot. MM/PN

Dnia Pola w Minikowie trwają. W niedzielę, 3 lipca na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka # Doradztwa Rolniczego w Minikowie nie brakuje kolejnych ciekawych wydarzeń.

W czasie drugiego dnia w ramach Kujawsko-Pomorskich Dni Pola, odbył się konkurs młodego hodowcy. Wręczono nagrody wyróżnionym hodowcom, odbył się także pokaz nagrodzonych zwierząt. Wyniki konkursu opublikujemy niebawem. Poza tym, chętni mogli wziąć udział w całodziennym wydarzeniu jakim są Dni Pola w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie. Podczas imprezy można zobaczyć kolekcję nowych, a także najlepiej przystosowanych do uprawy w rejonie, odmian zbóż jarych i ozimych oraz roślin bobowatych w tym soi.

Była także okazja obejrzenia doświadczeń porejestrowych z najważniejszymi gatunkami roślin rolniczych tj.: zboża ozime i jare, rzepak ozimy i jary, rośliny bobowate.

Z kolei w samym Minikowie zwiedzający mogli podobnie jak pierwszego dnia Targów zwiedzić stoiska ponad 250 wystawców. Dwudniowa impreza jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wzięły w niej udział tłumy. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)