Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Do Kcyni zjechali się szachiści z regionu. Rywalizacja była zacięta

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

W sobotni poranek, 22 stycznia 2022 r. tuż po godzinie 10.00 wystartował# Feryjny Turniej Szachowy w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Atmosferze turnieju jest jak zwykle w Kcyni była wyborna, więc uczestnikom zmagań nie pozostało nic innego, niż tylko grać i czekać na wygrane.

Otwarcia zawodów dokonali: kierownik ds. kultury Renata Gaj-Kowalska oraz Prezes Zarządu KPZSzach i sędzia główny FA Jarosław Wiśniewski.

Na liście startowej ostatecznie zameldowało się 44 zawodników z Kcyni i okolic, Bydgoszczy, Świecia, Torunia, Szubina, Nakła nad Notecią, Żnina, Trzcianki, Szkocji, Mroczy, Barcina, Koronowa, a nawet z Gdańska. Mamy też zawodnika z Białorusi, więc turniej zrobił się międzynarodowy.

Zawodnicy grali na dystansie 9 rund z czasem 12 minut + 3 sekundy za wykonane posunięcie. Klasyfikacja końcowa obejmowała grupę OPEN, juniorów do lat 14 oraz juniorów do lat 18. Wszyscy grali w ramach jednej grupy, toteż nie raz i nie dwa, pojedynki rutyny z młodością były tutaj na porządku dziennym. Na dwie rundy przed końcem wiadomym było, że największym kandydatem do zwycięstwa stał się Marek Olszewski z BKS Chemik Bydgoszcz.

Wśród juniorów, zacięta walka o końcowe laury trwała do ostatniej partii, gdzie Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno) pokonał Wiktora Wiśniewskiego (BKS Chemik Bydgoszcz) i tym samym zgarnął puchar dla najlepszego juniora do lat 18. Wśród 14-latków najlepszy był rewelacyjny tego dnia Kamil Stanisławski (LKS Chrobry Gniezno).

Na zwycięzców w poszczególnych grupach czekały piękne puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Słowa podsumowania padły też z ust pani Dyrektor GCKiB w Kcyni - Ilony Kurdelskiej, która zobligowała się do reaktywacji sekcji szachowej w ośrodku w ciągu najbliższych tygodni.

Materiał: Ilona Kurdelska - GCKiB w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)