Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

06 października 2021

Dobre praktyki ekonomiczne w Staszicu. Wyjazd do Trójmiasta

fot. pow.

fot. pow.

Projekt na zajęcia pozalekcyjne współfinansowany ze# środków Powiatu Nakielskiego pt. „Akademia dobrych praktyk ekonomicznych” umożliwił zorganizowanie wycieczki przedmiotowej do Trójmiasta.

W dniach 04 – 05 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią zwiedzili Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), jego najważniejsze zabytki, Akwarium Gdyńskie i Muzeum II Wojny Światowej. W ramach stałej współpracy z Politechniką Gdańską – Wydziałem Zarządzania i Ekonomii, młodzież miała okazję zwiedzić Główny budynek Politechniki Gdańskiej oraz inne wydziały.

Podczas wycieczki przedmiotowej zorganizowanej dla klas: 3dp i 2d uczniami opiekowały się koordynatorki: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Uczniowie wrócili do Nakła bardzo zadowoleni. Wyjazd studyjny dostarczył cennej wiedzy z różnych dziedzin nauki: przedsiębiorczości, historii, geografii i biologii.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)