Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Dominika Pochowska wygrała wszystkie walki. I Puchar Polski Kadetek do lat 17

fot. powierzone

fot. powierzone

W terminie 02-03.03.2023 roku w Karlinie (zachodniopomorskie) miały miejsce zmagania #zapaśnicze I Pucharu Polski Kadetek do lat 17. Była to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odpowiednik Mistrzostw Polski dla tej grupy wiekowej.

Równocześnie toczono rywalizację w ramach Pucharu Polski Juniorek do lat 20 - Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet w międzynarodowej obsadzie (Dania , Francja, Słowacja i Ukraina).

Znakomicie zaprezentowała się Dominika Pochowska. Piąta zawodniczka Mistrzostw Europy Młodziczek (Sofia-2021), reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Kadetek (Rzym-2022), wielokrotna medalistka turniejów zagranicznych i Mistrzostw Polski zdecydowanie zwyciężyła kategorię wagową do 69 kilogramów.

Dominika wygrywałała wszystkie walki (4) przed upływem regulaminowego czasu nie tracąc punktu technicznego.

Tym znakomitym startem czołowa zapaśniczka GLUKS Invictus Sicienko uzyskała kwalifikacje i awansowała do finałów Mistrzostw Polski Kadetek które odbędą się w dniach 28-30.04.2023 roku w Stargardzie.

Kolejny medal (brąz) dołożyła do swojej kolekcji Zuzanna Draus. Brązowa medaliska Mistrzostw Polski ( Suwałki -2022) rywalizowała w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w kategorii wagowej do 76 kilogramów. Dla Zuzi jest to pierwszy debiutancki medal zdobyty w grupie juniorek.

Po turnieju Dominika wraz z trenerem Jakubem Janiszewskim zostali w Karlinie na tygodniowym międzynarodowym obozie Kadry Narodowej juniorek i kadetek. Głównym celem zgrupowania z udziałem zawodniczek ze Słowacji Ukrainy i Czech było przygotowanie zawodniczek do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Materiał: Jarosław Janiszewski

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)