Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Dominika Pochowska wygrała wszystkie walki. I Puchar Polski Kadetek do lat 17

fot. powierzone

fot. powierzone

W terminie 02-03.03.2023 roku w Karlinie (zachodniopomorskie) miały miejsce zmagania #zapaśnicze I Pucharu Polski Kadetek do lat 17. Była to pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odpowiednik Mistrzostw Polski dla tej grupy wiekowej.

Równocześnie toczono rywalizację w ramach Pucharu Polski Juniorek do lat 20 - Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet w międzynarodowej obsadzie (Dania , Francja, Słowacja i Ukraina).

Znakomicie zaprezentowała się Dominika Pochowska. Piąta zawodniczka Mistrzostw Europy Młodziczek (Sofia-2021), reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Kadetek (Rzym-2022), wielokrotna medalistka turniejów zagranicznych i Mistrzostw Polski zdecydowanie zwyciężyła kategorię wagową do 69 kilogramów.

Dominika wygrywałała wszystkie walki (4) przed upływem regulaminowego czasu nie tracąc punktu technicznego.

Tym znakomitym startem czołowa zapaśniczka GLUKS Invictus Sicienko uzyskała kwalifikacje i awansowała do finałów Mistrzostw Polski Kadetek które odbędą się w dniach 28-30.04.2023 roku w Stargardzie.

Kolejny medal (brąz) dołożyła do swojej kolekcji Zuzanna Draus. Brązowa medaliska Mistrzostw Polski ( Suwałki -2022) rywalizowała w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w kategorii wagowej do 76 kilogramów. Dla Zuzi jest to pierwszy debiutancki medal zdobyty w grupie juniorek.

Po turnieju Dominika wraz z trenerem Jakubem Janiszewskim zostali w Karlinie na tygodniowym międzynarodowym obozie Kadry Narodowej juniorek i kadetek. Głównym celem zgrupowania z udziałem zawodniczek ze Słowacji Ukrainy i Czech było przygotowanie zawodniczek do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Materiał: Jarosław Janiszewski

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Konstrukcje stalowe
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)