Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Dostaniesz niższą pensję w styczniu? Spokojnie, otrzymasz wyrównanie

fot. archiwum

fot. archiwum

– Mogą zdarzyć się sytuacje, że pod koniec miesiąca niektóre# osoby otrzymają niższą pensję niż w grudniu. Każda taka osoba dostanie wyrównanie – mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

Od 8 stycznia 2022 r. obowiązuje rozporządzenie ministra finansów w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2022 r. Na jego mocy wysokość zaliczek, u pracowników czy zleceniobiorców osiągających miesięczny przychód do 12 800 zł brutto, powinna być pobierana w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r. – Jeśli pracownik otrzymał niższe wynagrodzenie za styczeń, dostanie niezwłocznie wyrównanie od pracodawcy.

Zachęcamy też takie osoby do kontaktu z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. Z kolei kadry płacowo-finansowe zapraszam m.in. na livechaty i webinary z naszymi ekspertami czy do bazy Q&A, którą można znaleźć np. na portalu wiecejwportfelach.gov.pl. Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jesteśmy też w stałym kontakcie ze środowiskiem księgowych, producentami oprogramowania do programów kadrowo-płacowych czy doradcami podatkowymi. Za dotychczasową współpracę, dziękuję – podkreśla Kościński.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa prowadzą szeroką akcję informacyjno-szkoleniową nt. Podatkowego Polskiego Ładu. W 2021 r. odbyło się 20 webinarów i szkoleń, w których wzięło udział ponad 24 tys. uczestników.

– Od stycznia, chcąc pomóc w interpretacji przepisów związanych z podatkowymi aspektami Polskiego Ładu, w tym tych związanych z rozporządzeniem dotyczącym zaliczek, rozpoczęliśmy cykl livechatów i webinarów. Dotychczas wzięło w nich udział ok. 67 tys. uczestników – informuje minister Tadeusz Kościński.

Organizowane są też webinary dla lokalnej społeczności. Działa infolinia Krajowej Informacji Skarbowej, można kontaktować się również przez formularz online. Z ofertą wsparcia dla przedsiębiorców i nauczycieli, telefonicznie kontaktowała się Krajowa Administracja Skarbowa.

Wszystkie informacje o podatkowej reformie, w tym poradniki, baza Q&A można znaleźć na portalach podatki.gov.pl i więcejwportfelach.gov.pl. Portale są cały czas zasilane w nowe materiały. 

Materiał: Kinga Błaszczyńska - rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  Programista, w dniu 27-01-2022 10:06:21 napisał:

  ta reklama leczenie neric, psychoz , depresji to chyba dla kadrowych skierowana

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Klara, w dniu 27-01-2022 12:31:00 napisał:

  Jeżeli można coś zjeb... To PiS to zjeb... Jakie oddawanie pieniędzy? Jakie rozporządzenia? Zjeb... Ten nowy wal na maxa i powinniście nad nim teraz cały rok pracować a wprowadzić go za rok. Na Boga ludzie kto nami rządzi!? Toż to banda debili! Weźcie Balcerowicza na tydzień to Wam ten burdel ogarnie Wy niedojdy i barany Pisowskie!

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Mig, w dniu 27-01-2022 15:07:05 napisał:

  Dlaczego propagujecie to kłamstwo? Przecież Pinokio i Spółka w reklamach pisowskiego nieładu za 10 milionów mówił że nikt nie straci do 12800 a straciło dużo ludzi. Jak w lutym wyjdzie że kłamali to będziecie za nimi opowiadać że za rok się wyrówna? To są cyniczni faryzeusze żerujący na niewiedzy i naiwności.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Płatnik, w dniu 27-01-2022 15:28:07 napisał:

  Jak można kogoś kasą obracać.

  odpowiedz

  • 13 (13)

  bankier , w dniu 27-01-2022 16:13:01 napisał:

  dostaniesz wyrównanie ale w rozliczeniu rocznym będziesz musiał hajs oddać. kolejna pisowska zakłamana propaganda

  odpowiedz

  • 8 (8)

  kk, w dniu 27-01-2022 19:14:45 napisał:

  W jakim ja kraju żyje. Pracuję już prawie 50 lat, ale takiego burdlu nie widziałam jak jest teraz. Kto zapłaci księgowym za podwójną pracę licząc po staremu i po nowemu wg nowego ładu. A jakie będzie rozliczenie roczne, tego nikt nie wie. Następny wiceminister zatrudniony Soboń aby poprawić ten bezład - Geniusz już jest w 5-tym ministerstwie. Pisowska propaganda.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  pyskacz, w dniu 28-01-2022 11:39:59 napisał:

  Po czynach ich poznacie !!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ada, w dniu 30-01-2022 14:16:32 napisał:

  Żal mi pracowników urzędu skarbowego i innych urzędów, które muszą oczami świecić, bo te przepisy są nieczytelne, potm poprawią, a urzędnicy mają podwójną robotę a premii za to pewnie nie dostaną, bo pracy dołożą, ale wypłaty to już nie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)