Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Drożej za podróż pociągiem. Ceny biletów w górę

fot. archiwum

fot. archiwum

Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, to organizatorzy transportu kolejowego w # poszczególnych województwach, czyli Urzędy Marszałkowskie, ustalają wysokość opłat za przewóz pociągami regionalnymi. Modyfikacja cen biletów od 1 sierpnia br. została wprowadzona właśnie w związku z decyzją organizatorów przewozów, czyli Urzędów Marszałkowskich w ogólnopolskiej taryfie POLREGIO oraz u kilku innych kolejowych przewoźników samorządowych.

Od 1 sierpnia ceny biletów zmienią się średnio o 15%, co oznacza, że najtańszy normalny bilet w taryfie ogólnopolskiej  w strefie do 5 km zamiast 4,90 zł będzie kosztować 5,60 zł.

W POLREGIO, równolegle do taryfy ogólnopolskiej, obowiązują także taryfy wojewódzkie. W przypadku niektórych z nich również, w związku z decyzją organizatorów przewozów wprowadzone już zostały wcześniej lub wprowadzone będą od 1 sierpnia modyfikacje cen biletów.

Należy zaznaczyć, że cena biletów kupowanych w kanałach elektronicznych, czyli aplikacjach mobilnych i poprzez platformy internetowe  w taryfie pomorskiej oraz kujawsko-pomorskiej nie zmieni się o 15%, a zaledwie o 7,5%. Obecnie już prawie 1/3 pasażerów POLREGIO kupuje bilety przez Internet.  

Warto również podkreślić, że POLREGIO ma w swojej ofercie wiele promocji i biletów specjalnych, które pozwalają naszym klientom skorzystać z połączeń w korzystnych cenach.

 
materiał: POLREGIO S.A. Kujawsko-Pomorski Zakład w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Wiejski łzaęga, w dniu 04-08-2022 14:42:51 napisał:

  To już drugi skok kosztów przejazdów w nieco ponad pół roku. Odrabiają straty w pandemii.Wykorzystują okres wakacji.Oficjalnie oczywiście ofiarą drenażu naszych kieszeni jest "inflacja" Nią teraz wszyscy wycierają sobie gęby.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Lucha, w dniu 04-08-2022 15:25:57 napisał:

  I tak dużo taniej niż PKS

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Ja, w dniu 04-08-2022 15:45:14 napisał:

  Dalsze gnębienie Polaków .Brawo

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Alfons, w dniu 04-08-2022 16:40:09 napisał:

  To, o wiele lepiej niż PRL PKS. Jechać 407 to luksus i kierowcy kulturalni,nie to co stare z pozamykanymi oknami autobusy ,szok w ten upał,

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Turystyka , w dniu 04-08-2022 16:53:49 napisał:

  Złodzieje zarabiają kuźwa ja Polakach

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Pkp, w dniu 04-08-2022 17:43:56 napisał:

  Marszałek z PO zarządził podwyżkę

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Dymitr, w dniu 04-08-2022 17:49:17 napisał:

  Wozili Ukraińców za darmo to Polaczki niech płacą

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa magazynów
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)