Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

Druga edycja Biegu Żółwia. Zapraszamy do udziału!

fot. Nakielski Sport

fot. Nakielski Sport

23 maja obchodzony jest Światowy Dzień Żółwia. Obecnie na# świecie żyje ponad 300 gatunków żółwi. Występują one na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Jedynym występującym w naturalnym środowisku w Polsce jest żółw błotny, którego objęto ścisłą ochroną na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r., a także objęto go programem Natura 2000 zajmującym się ochroną ginących gatunków zwierząt na terenie Unii Europejskiej.

Już po raz drugi w naszej gminie można wziąć udział w Biegu Żółwia, który odbędzie się w dniach 23 maja – 5 czerwca 2022 r. Fenomen biegu polega na tym, że uczestnicy mogą go realizować w dowolnym miejscu na terenie gminy Nakło nad Notecią. Warunkiem jest pokonanie dystansu 5 km w czasie wolniejszym niż 0,5 godzina lub 10 km w czasie wolniejszym niż 1 godzina. Zachęcamy do pokonania trasy biegiem, marszem, marszobiegiem, marszem lub nordic walking.

Każdy uczestnik dokonuje pomiaru czasu oraz dystansu urządzeniem wyposażonym w GPS. Następnie swój wynik w postaci screen’a (zrzutu ekranu) wraz z widoczną trasą, czasem, terminem pokonania dystansu oraz wypełnione oświadczenie RODO należy przesyłać mailowo na adres: weronika.marzynska@nakielskisport.pl do dnia 7 czerwca 2022 r.

Wręczenie medali nastąpi do 30 czerwca 2022 r. osobiście w siedzibie spółki Nakielski Sport Sp. z o.o., ul. Kazimierza Wielkiego 21, 89-100 Nakło nad Notecią.

Ze względu na formułę biegu nie będzie prowadzona rywalizacja oraz klasyfikacja.

Materiał: Weronika Marzyńska - Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
oświadczenie RODO.pdf
Regulamin II Biegu Żółwia.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)