Dużo wiedzą na temat przyrody. Jeżyki poznały zwyczaje ptaków

fot. powierzone
Wokół nas zmienia się krajobraz, nikną pola uprawne i łąki, pojawiają się zarośla, zagajniki. Coraz częściej spotykamy w pobliżu# naszych domów ptaki i słyszymy ich śpiew. Warto zachęcić dzieci do obserwacji życia ptaków, poznawania ich zwyczajów.
Jeżyki z Przedszkola Donald posiadają bardzo dużą wiedzę na temat przyrody. Świetnie poradziły sobie z zagadkami o ptakach, gra prawda-fałsz nie sprawiła im problemu. Potrafią naśladować odgłosy tych pięknych stworzeń, rozumieją w jaki sposób pomagać ptakom zimą, gdy trudno zdobyć pożywienie. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu opowiadania o Wróbelku Elemelku, który bardzo martwił się o swój pusty brzuszek. Na szczęście otrzymał pomoc od dzieci, po tym jak dzióbkiem zastukał do szkolnego okna. Po zadaniach i zabawach, Jeżyki dowiedziały się jakie ptaki zostają u nas na zimę, jakie odlatują, a które przylatują do Polski z zimniejszych rejonów świata. Następnie dzieci wykonały piękne kolorowe ptaszki z papieru oraz piórek i ozdobiły nimi pusty karmnik. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane tematem, obejrzały przygotowaną wystawę książek o ptakach i otrzymały słodkości. To była ciekawa lekcja.
Materiał: Anna Splitt
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu
Galeria






Czytaj również
- Przedszkolaki radośnie witały wiosnę. Konkursy, zagadki i zabawa przy muzyce
- Wesołym okrzykiem witali wiosnę. Marsz z instrumentami
- "Sprytne Kotki” przybijały pieczątki w starostwie. Balony na zakończenie
- Światowy Dzień Recyklingu. "Dobre rady na złe odpady”
- Muzeum gościło przedszkolaków. Dzieci zwiedziły dwie wystawy
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.
(czytaj więcej)Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)