Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2020

Dwa salony gier w regionie zlikwidowane. Zarządzały nimi młode kobiety

fot. KAS

fot. KAS

10 urządzeń pozwalających na prowadzenie nielegalnych gier hazardowych zatrzymała #kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grożą surowe kary.

W trakcie realizacji czynności służbowych związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili dwa lokale, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Pierwsza z jaskiń hazardu zlokalizowana była w centrum Ciechocinka i od razu wzbudziła podejrzenia mundurowych KAS. Punkt był bowiem zamknięty z zewnątrz dla osób postronnych, a witryny oklejone zostały folią uniemożliwiającą widzenie tego, co znajduje się w środku. To spowodowało, że funkcjonariusze podjęli decyzję o interwencji. Ich przypuszczenia potwierdziły się, ponieważ w lokalu ujawnili 6 zestawów komputerowych do urządzania gier hazardowych. Nielegalnym salonem gier zarządzała 19-letnia kobieta. W jej telefonie komórkowym funkcjonariusze odkryli aplikację umożliwiającą zdalne kredytowanie poszczególnych stanowisk komputerowych. Fakt ten tylko potwierdził, że w lokalu były organizowane nielegalne gry hazardowe.

Kolejny salon gier mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w Sępólnie Krajeńskim. Lokal już wcześniej był pod ich obserwacją. Wiadome więc było, że posiada liczne zabezpieczenia utrudniające dostanie się do wewnątrz. Pomimo kamer zewnętrznych i zamka elektromagnetycznego z systemem selekcji klientów, funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne. W ich wyniku ujawniono i zabezpieczono 4 urządzenia komputerowe do urządzania nielegalnych gier hazardowych, router, rejestrator cyfrowy monitoringu oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Do sprawy przesłuchano również dwudziestolatkę prowadzącą salon gier oraz przebywających w nim 6 klientów.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl

Materiał: KAS

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (9)

  Kraj z tektury, a za PiS to z papieru juz, w dniu 20-11-2020 13:37:32 napisał:

  Żal skarbówce dupe ściska ze sobie pograć można. A lotto jest legalne a tej sam przekręt co automaty

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  kom., w dniu 20-11-2020 15:29:59 napisał:

  Brawo KAS, karać przestępców i wsadzać do więzień!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  bandit, w dniu 20-11-2020 18:51:25 napisał:

  Nakło Plac Konopnickiej tez maja maszyny i jgranie nocami

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (3)

  Mariusz, w dniu 20-11-2020 19:25:06 napisał:

  Dobrze usuwac takie automaty przez to ludzie sie gubia i trace pieniadze

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Miłowski, w dniu 21-11-2020 07:23:24 napisał:

  miliony widać zatrzymane przez skarbówkę, budżet uratowany, można dalej wydawać miliony na maseczki i respiratory i wybory, które się nie odbyły

  odpowiedz

  • -1 (1)

  były tajniak, w dniu 21-11-2020 20:40:08 napisał:

  Nie wiedziałem, że istnieje jeszcze jeden gatunek policji w Polsce. co to KAS się nazywa. Widać wyraźny postęp, aż trudno tych policji jawnych i tajnych się doliczyć. Polska krajem policyjnym? Ładny pasztet!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Meble kuchenne
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)