Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Działalność JS 2073 uhonorowana przez marszałka. Odbyła się uroczysta gala

fot. Związek Strzelecki

fot. Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego Nakło JS 2073

2 października 2021 roku Marszałek województwa# kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki wręczył okolicznościowy medal Jednostce Strzeleckiej 2073 z Nakła nad Notecią, doceniając m.in. prace społeczne i wolontariat, który wykonywali członkowie JS 2073 w trakcie prac poszukiwawczych IPN. Nie bez znaczenia były również akcje zapalania zniczy na grobach poległych żołnierzy, które cyklicznie organizują członkowie JS 2073.

Nagrodę w imieniu jednostki odebrał dowódca JS 2073 chor. ZS Sławomir Polaków.

Uroczystość odbyła się w Centrum Jordanki w Toruniu. Oprawą uroczystej gali był koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Pawła Kapuły. Zabrzmiały "Lacrimosa" Krzysztofa Pendereckiego i najsłynniejsze kompozycje filmowe Wojciecha Kilara.

Uroczysta gala zakończyła obchody 100-lecia powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski oraz uroczystości upamiętniające tzw. "Zbrodnię Pomorską" dokonaną na Polakach po wkroczeniu Niemiec do Polski w 1939 roku.

Otrzymany medal jest jednym z 200-tu kompletów, które zostały wykonane z okazji rocznicy 100-lecia powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski.

Materiał: st.sierż. ZS Tomasz Malinowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)