Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Działania przynoszą efekty. Zatrzymali transport zabronionych odpadów

fot. IAS w Bydgoszczy

fot. IAS w Bydgoszczy

W ramach akcji Nielegalne Odpady 2021 funkcjonariusze# kujawsko-pomorskiej KAS zatrzymali transport zabronionych odpadów. Mundurowi Służby Celno-Skarbowej udaremnili również import towarów mogących zagrażać konsumentom.

W ramach ogólnopolskiej akcji Nielegalne Odpady 2021, funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy prowadzili w ostatnich dniach na drogach naszego regionu kontrole przewozu odpadów. Akcja miała m.in. na celu wzmocnienie komunikacji i współpracy organów ścigania, służb i inspekcji ochrony środowiska w zwalczaniu przestępczości przeciwko środowisku.

W trakcie prowadzonych działań na parkingu węzła autostradowego A1 Włocławek-Północ, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którym przewożone były odpady, zadeklarowane w karcie przekazania odpadów jako odpady palne (paliwo alternatywne). Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy naczepy okazało się, że jest ona załadowana zupełni innym rodzajem odpadów - odpadami wielkogabarytowymi.

Przewoźnikowi za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym w zakresie transportowania odpadów grozi kara administracyjna w wysokości 12 tys. złotych. Postępowanie w sprawie naruszenia tych przepisów prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Z kolei w trakcie rutynowej kontroli przeprowadzonej w bydgoskim oddziale celnym mundurowi z KAS zatrzymali 1260 sztuk sprowadzonych z Chin elektrycznych nawilżaczy powietrza do aromaterapii, zaprojektowanych z myślą o dzieciach oraz dystrybutory wody sprowadzone z Wielkiej Brytanii.

Zatrzymane przez funkcjonariuszy towary nie spełniały podstawowych norm bezpieczeństwa i nie mogły zostać dopuszczone do obrotu, co potwierdził w swojej opinii Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy.

Po dokonaniu przez importera niezbędnych napraw, nawilżacze powietrza trafią na rynek. 72 dystrybutory wody musiały jednak opuścić terytorium UE.

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS oprócz swoich zadań fiskalnych pełnią coraz częściej rolę strażnika rynku wewnętrznego, chroniąc środowisko oraz konsumentów przed kontaktem z produktami, które nie spełniając określonych prawem norm, mogą zagrażać zdrowiu lub życiu.

Tylko od początku roku funkcjonariusze bydgoskiego oddziału celnego zatrzymali 2,3 tys. sztuk towarów, które mogły zagrażać życiu lub zdrowiu konsumentów. Mundurowi z KAS udaremnili ponadto przywóz 3,5 tony niebezpiecznych dla środowiska odpadów w postaci używanych części samochodowych i ponad 23 ton podkładów kolejowych.

Zapobiegli również wywozowi do Wielkiej Brytanii 1520 szt. opakowań produktów leczniczych, na które podmiot nie posiadał odpowiednich zezwoleń.

Materiał: Bartosz Stróżyński - Rzecznik prasowy  IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  CNA, w dniu 13-09-2021 11:50:29 napisał:

  brawo KAS !!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  :), w dniu 14-09-2021 06:01:57 napisał:

  Znając życie jechał z tymi odpadami z jakiegoś PSZOKA do instalacji gdzie zostaną przemielone na paliwo alternatywne......... trochę naciągana interpretacja

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Konstrukcje stalowe
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)