Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

Dzieci opowiedziały o swoich mamach. Spotkanie w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzień Matki to piękne święto, o którym nie mogliśmy zapomnieć. W dniu 24 oraz 26 maja Biblioteka Dziecięca gościła# w swoich progach Motylki i Żabki z Przedszkola „Wesoła Piątka”.

Na samym początku dzieci opowiadały o swoich mamusiach, czym się zajmują i za co je kochają. Otrzymały dla swoich mam karnety na drobne przyjemności, np.: całus w czoło, pomoc dziecka przy sprzątaniu, 15 minut ciszy itp. Motylki wysłuchały opowiadania Ewy Stadtmuller „Czarodziejska mama”, a Żabki bajki pod tytułem „Gdzie jest małej lamy mama”. Bawiliśmy się też w kalambury, których tematem były czynności wykonywane w domu przez mamę. Na zakończenie dzieci wykonały piękne kolorowe prace plastyczne: Żabki - portret mamusi, a Motylki = piękne kwiatki dla swoich mam.

Wszystkim mamusiom życzymy wszystkiego co najlepsze… Mnóstwa radości, żadnych zmartwień i dużo miłości.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)