Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Dzieci poznały pracę strażników miejskich. Uczestnicy dostali odblaski

fot. SM w Nakle

fot. SM w Nakle

W związku z trwającymi w naszej gminie feriami zimowymi dla# dzieci i młodzieży, w dniu 26.01.2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią złożyli wizytę w Wiejskim Domu Kultury w Paterku.

Starszy inspektor Dariusz Jasiński oraz starszy inspektor Artur Koenig przeprowadzili pogadankę z uczestnikami zajęć dotyczącą zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas ferii, jak i w zwykłym, codziennym życiu. Oprócz tego dzieci dowiedziały się również na czym polega praca strażników miejskich i jakie wyzwania czekają na funkcjonariuszy podczas służby. Po rozmowie był czas na pytania od naszych najmłodszych i prezentację sprzętu, którym posługuje się na co dzień Straż Miejska. Dzieci zobaczyły między innymi przedmioty, które pomagają schwytać dziko żyjące zwierzęta, a także urządzenie służące do kontroli wilgotności drewna spalanego w piecach.

Na koniec spotkania każdy otrzymał pamiątkowy element odblaskowy, który umieszczony na ubraniach, bądź plecakach dzieci poprawi widoczność po zmroku, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo na drodze.

Materiał: st. insp. Marek Kurpik - SM w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)