Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Dzieci przyglądały się pracy policjantów. Wysłuchały też pogadanki

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Dzieci z Przedszkola w Białośliwiu odwiedziły# nakielskich policjantów. Maluchy przyglądały się pracy mundurowych, dowiedziały się wiele na temat ich pracy i zwiedzały jednostkę. Wysłuchały także pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z nakielskiej komendy, prowadząc działalność profilaktyczną, odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie całego powiatu. Zdarza się również, że z wizytą do funkcjonariuszy przybywają dzieci. Tak też było wczoraj (09.05.22), kiedy mundurowych odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Białośliwiu. Ich przewodnikami były policjantki: mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk.

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania popularnie zwane „dyżurką”, gdzie poznały pracę oficera dyżurnego i dowiedziały się jak prowadzona jest korespondencja radiowa z patrolami pełniącymi służbę w terenie. Zza krat zobaczyły także policyjny areszt i dowiedziały się kto i za co może do niego trafić.

Przedszkolaki obejrzały też policyjne radiowozy i motocykle, chętnie siadając „za sterami” tych uprzywilejowanych pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się również tzw.: „Niebieski Pokój”, wykorzystywany podczas czynności z udziałem małoletnich.
Największą atrakcją dla maluchów było spotkanie z policyjnymi czworonogami i ich przewodnikami, którzy opowiedzieli o swojej służbie, prezentowali umiejętności psów i pokaz ich tresury.

Na zakończenie wizyty policjantki przekazały dzieciom odblaski i przeprowadziły lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer Prasowy KPP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)