Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

31 października 2021

Dzieci ubrały dyniowe stroje. Przygotowano liczne atrakcje i zabawy

fot. pow.

fot. pow.

Ostatnie dni października upłynęły najmłodszym przedszkolakom z# ,,Donalda” pod znakiem wesołej zabawy z okazji obchodów Święta Wesołej Dyni.

Od samego rana dobry nastrój towarzyszył wszystkim dzieciom, które przebrane w dyniowe stroje lub ubrane na pomarańczowo z uśmiechem na ustach przychodziły do przedszkola.

"Biedronki" oraz "Pszczółki" uczestniczyły w szeregu zabaw muzyczno – ruchowych, podczas których królowała dynia, takich jak np. "Dynia do garnka", "Dynia w kole", "Rośnij dynio", "Dynie małe, dynie duże", "Wędrująca dynia".

Nasi mali milusińscy mieli okazję poznać budowę dyni za pomocą obserwacji jej przekroju poprzez lupy, ponadto wysłuchali wiersza poświęconego walorom zdrowotnym tego owocu, a także wskazali na obrazkach potrawy, które pojawiły się w utworze i które można wykonać z dyni.

Przedszkolaki wzięły udział w zabawach dydaktycznych podczas których: porównywali wielkości różnego rodzaju dyni, układali w szeregu wybrane z nich od najmniejszej do największej, określali liczebność zbiorów posługując się określeniami: "więcej", "mniej", "tyle samo", segregowali dynie według wielkości do trzech zbiorów oraz według koloru, a także mieli możliwość przeliczania elementów w poszczególnych zbiorach.

Donaldziaki miały okazję uczestniczyć w konkurencjach sportowych z użyciem dyni, takich jak np. "Toczenie dni", "Bieg z dynią", "Podaj dynię". Zawody dostarczyły dzieciom ogromnej frajdy i były przejawem zdrowej rywalizacji.

Najmłodsi wykonali także różne prace plastyczne w formacie płaskim i przestrzennym wyklejając kontury dyni pomarańczową wydzieranką, liśćmi, a także tworząc dynię z pasków.

Zarówno "Biedronkom" jak i "Pszczółkom" ogromnie spodobała się zabawa w dyniowe domino. Na zakończenie dnia dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej z użyciem dyniowej fotobudki, a ponadto otrzymały pamiątkowe odznaki oraz dyplomy za udział w zajęciach. "Biedronki" i "Pszczółki" pełne wrażeń opowiedziały rodzicom o tym magicznym dniu.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole "Donald" w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)