Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Dzieci zaprosiły na spotkanie strażników miejskich. Zajęcia pełne wiedzy

fot. pow.

fot. pow.

27 stycznia był dla nakielskich strażników miejskich kolejnym# dniem edukowania dzieci i młodzieży na temat porządku i bezpieczeństwa.

Tym razem starszy inspektor Dariusz Jasiński wraz z aplikantem Tomaszem Nowakowskim w odpowiedzi na zaproszenie opiekunów uczestników Ferii Zimowych udali się do Nakielskiego Domu Kultury oraz Wiejskiego Domu Kultury w Ślesinie. Ze względu na szereg niebezpieczeństw na jakie są narażeni nasi najmłodsi, strażnicy przypomnieli zasady, które należy przestrzegać, aby nikomu nic się nie stało. Mundurowi opowiedzieli jak wygląda bezpieczne miejsce do zabawy, jak reagować w kontaktach z obcymi osobami i również jak postępować w obecnych czasach pandemii. W trakcie spotkań była też chwila, aby najmłodsi dowiedzieli się o zagrożeniach środowiska związanych ze spalaniem odpadów, szczególnie w piecach C.O, zanieczyszczania wód w tym rzek i cieków wodnych. Oczywiście nie zabrakło pytań skierowanych do strażników miejskich dotyczących wykonywanej pracy w Straży Miejskiej. Młodzież podzieliła się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami związanymi z ochrona środowiska.

W tym miejscu należy pochwalić dzieci i młodzież z naszego regionu. Pomimo młodego wieku wykazały się dużą świadomością na tematy poruszane na spotkaniu. Uczestnicy zajęć zobaczyli także sprzęt, którym na co dzień posługuje się Straż Miejska. Na zakończenie funkcjonariusze podkreślili jak ważne jest noszenie przy sobie elementów odblaskowych i ich wpływ na bezpieczeństwo. Czas ferii powoli dobiega końca, ale nie zwalnia nas to z obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W związku z tym, jako ostatni etap spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią, każde dziecko otrzymało odblaskowy upominek, który przypięty do wierzchniej odzieży lub plecaka zapewni widoczność w porze wieczorowo-nocnej.

Materiał: st. insp. Marek Kurpik - Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)