Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2022

Dzieci zwiedziły nakielską komendę. Największą atrakcją był radiowóz

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z przedszkola „Tęczowe Wzgórze” odwiedziły nakielskich# policjantów, zwiedzały jednostkę i przyglądały się pracy funkcjonariuszy. Maluchy wysłuchały też cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z przedszkola „Tęczowe Wzgórze”, które działa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle. Pracę policjantów przybliżyła im mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii KPP w Nakle.
Goście zwiedzili stanowisko kierowania jednostki, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda praca oficera dyżurnego. Zza krat zobaczyli także, jak wygląda policyjny areszt, a policjantka będąca ich przewodnikiem opowiedziała kto i za co może trafić do cel aresztu.

Niewątpliwą atrakcją był policyjny radiowóz, za którego kierownicę każde chętne dziecko mogło wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Najwięcej radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach wywołało spotkanie z asp. Rafałem Stasiakiem, przewodnikiem policyjnego psa. Funkcjonariusz opowiadał, jak wygląda praca przewodnika. Zaprezentował też krótki pokaz umiejętności czworonoga. Przy tej okazji dzieci mogły poćwiczyć bezpieczną postawę, którą należy przybrać podczas ataku groźnego zwierzęcia.

Zwiedzanie komendy dzieci zakończyły w świetlicy jednostki, gdzie mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomniała najważniejsze przepisy i informowała, jak powinien zachowywać się pieszy, aby być bezpiecznym podczas poruszania się po drogach. Zwróciła też uwagę, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest korzystanie z odblasków.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)