Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

04 października 2021

Dzień Geografa. Licealiści wzięli udział w ciekawej konferencji

fot. pow.

fot. pow.

Dzień Geografa decyzją Komitetu Nauk Geograficznych PAN od# 2013 roku obchodzony jest 23 kwietnia.

W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne i w konsekwencji zdalne nauczanie, obchody Dnia Geografa w Krzywoustym zostały przesunięte na okres wczesnej jesieni. W sobotę 2 października 2021 r. uczniowie klasy 1 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią obchodzili Dzień Geografa naukowo, podczas konferencji geograficznej. W sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski wysłuchali i obejrzeli cztery prezentacje multimedialne z zakresu geografii fizycznej i krajobrazu antropogenicznego przygotowane przez uczniów klas trzecich. Wygłosili je: Wiktoria Piotrowska - Nadnoteckie moreny czołowe, Hubert Olszewski - Rezerwaty przyrody okolic Nakła nad Notecią, Maria Liedke - Obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach i Jan Darul - Kanał Bydgoski.

W drugiej części konferencji miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród oraz okolicznościowych dyplomów zwycięzcom szkolnego konkursu geograficznego dla klasy pierwszej z rozszerzoną nauką geografii. Konkurs wygrał Jan Przytarski, drugie miejsce ex aequo zajęli Marcel Czerwonka i Mateusz Pokojski, a trzecie Marcel Gryniewicz – wszyscy z klasy 1ag . Nagrody wręczyli: wychowawczyni klasy Beata Tomaszewska i nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane i przeprowadzone w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Holistyczne podejście do geografii w Krzywoustym” finansowanych przez Powiat Nakielski.
Święto geografów popularyzowało i podkreśliło znaczenie geografii jako nauki i dało poczucie, że to geografia pomaga zrozumieć świat globalnie i lokalnie, że jest ważna, potrzebna i nie tylko czysto naukowa.

Materiał: Andrzej Kinderman - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 147 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)