Dzień Kobiet i Mężczyzn. Nie obyło się bez słodkich upominków

fot. MM
10 marca w kawiarni Cechowa odbyło się coroczne spotkanie członków nakielskiego Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tym razem seniorzy spotkali się nie bez przyczyny, bowiem postanowili wspólnie świętować Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzny.
Zgromadzone w sali osoby zostały powitane przez przewodniczącą Koła Barbarę Kunert, która chwilę później oddała głos uczestniczącemu w spotkaniu burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale. Ten korzystając z okazji złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia i wręczył seniorom słodkie upominki, a także zaprosił do obejrzenia przygotowanego przez gminę filmu podsumowującego miniony rok pod kątem zrealizowanych inwestycji oraz zorganizowanych wydarzeń kulturalnych, muzycznych i sportowych.
Burmistrz przedstawił również tegoroczne plany nakielskiego samorządu, a sporo czasu poświęcono przede wszystkim kwestii przekształcenia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Centrum Usług Społecznych. Tym samym jednostka ta oprócz zmiany nazwy, jednocześnie poszerzy zakres świadczonych przez siebie usług. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym tradycyjnie już seniorzy wzięli udział w małym losowaniu drobnych upominków.
Galeria














Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Gniazdowy z KSC hmm, w dniu 11-03-2025 05:38:37 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!