Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Dzień Wiedzy o Pingwinach. Zabawy edukacyjne w Donaldzie

fot. powierzone

fot. powierzone

W poniedziałek 23 stycznia br. 3-latki z Przedszkola Donald w Nakle obchodziły Dzień Wiedzy o Pingwinach.

Maluszki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat tych sympatycznych ptaków. Choćby tego, że pingwiny to nielotne ptaki wodne, które uwielbiają spędzać czas w wodzie. Ponadto dzieci dowiedziały się, w jaki sposób pingwiny zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Nie zabrakło również wielu zabaw ruchowych przy muzyce oraz zabaw z pingwinami, m.in. układanie puzzli edukacyjnych. Maluszki wykonały również pracę plastyczną pt.”Lodowa Kraina”, w której przedstawiły pingwiny na Antarktydzie.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)