Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

26 czerwca 2021

Dzień pełeń wrażeń. Wycieczka integracyjna obfitowała w atrakcje

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 24 czerwca 2021r. klasa II biologiczno - chemiczna wybrała się # na wycieczkę integracyjną do Bydgoszczy wraz z wychowawcą panią Kamilą Stasiewską oraz z panią Agnieszką Góral.

Podróż odbyła się pociągiem, gdyż stwierdziliśmy, że taki środek transportu dostarczy nam wielu wrażeń. Po przybyciu do naszego miasta wojewódzkiego, wybraliśmy się na spacer ulicami Bydgoszczy. Podziwialiśmy po drodze architekturę budynków oraz liczne modernizacje ulic. Dotarliśmy na Wyspę Młyńską. Wyspa Młyńska to zielone serce Bydgoszczy, enklawa w samym centrum miasta, dająca wytchnienie. Dzięki rewitalizacji miejsce to stało się najchętniej odwiedzanym zakątkiem miasta. Tu znajdziemy nowocześnie wyposażone historyczne budynki muzeum, przystań jachtową, plac zabaw, amfiteatr, wiele ścieżek rowerowych i pieszych. Następnie spacerowaliśmy wzdłuż Brdy  i dotarliśmy na kręgle do Olimpic Bowling Center na ulicy Toruńskiej. Grze towarzyszyła duża rywalizacja, entuzjazm i doping. Gra w kręgle dostarczyła nam rozrywki, podczas  której mieliśmy okazje się zintegrować  i spędzić razem dużo czasu w tym ostatnim dniu nauki tego roku szkolnego.

Mieliśmy okazję zjeść pizzę i pyszne - najlepsze lody w Bydgoszczy w "Przesmyku", czyli Cafe Primo. Po grze wróciliśmy z powrotem na przebudowany i nowoczesny dworzec PKP, skąd powróciliśmy do Nakła.
Wycieczkę zaliczamy do udanych i dzięki niej pozostaną z nami wspomnienia na długie lata. Mamy już pomysł, jak rozpocząć po wakacjach nowy rok szkolny... ale na razie nie zdradzimy szczegółów.

materiał: Zosia Nowak - uczennica klasy II b-ch, Kamila Stasiewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)