Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2020

"Eko-Anioł Laudato si”. Rodzinny Konkurs Ekologiczny

fot. poglądowe - pixabay.com

fot. poglądowe - pixabay.com

Szkolne Koło Caritas, przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego# Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią zaprasza uczniów nakielskich szkół podstawowych wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na eko – anioła.

Konkurs odbywać się będzie pod Patronatem Parafii św. Stanisława BM oraz Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, działającego w parafii.

Celem konkursu jest:

- propagowanie i promocja wartościowych postaw ekologicznych;

- wskazanie odpowiedzialności indywidualnej i społecznej za działania człowieka wobec środowiska;

- zachęcenie rodzin do zmiany postawy na bardziej proekologiczną;

- rozwijanie wśród dzieci i dorosłych dobrych praktyk postępowania z odpadami, począwszy od świadomych zakupów i ograniczania wytwarzanych śmieci, przez ich segregację w domu, szkole oraz miejscach pracy;

- pobudzenie kreatywnego myślenia i aktywności twórczej.

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy wykonać anioła przestrzennego w formie dekoracji, wykorzystując materiały przeznaczone do recyklingu, wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go we wskazane miejsce w regulaminie konkursu. 

Na prace czekamy do 13 grudnia 2020 r.

Więcej szczegółów konkursu znajduje się w regulaminie, podanym na stronie Szkoły Podstawowej nr 2, nr 4 i nr 4

Serdecznie zapraszamy! 

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)