Funkcjonariusze zakładu karnego w szkole. Młodzież zadawała wiele pytań
fot. archiwum szkoły
Funkcjonariusze Zakładu Karnego #w Potulicach uczestniczyli w "Trafionych Feriach" zorganizowanych przez Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.
W szeregach SW
Podczas spotkania była przestrzeń na zaprezentowanie Służby Więziennej jako uzbrojonej formacji mundurowej podległej Ministrowi Sprawiedliwości oraz omówienie podstawowych zadań jakie stoją przed funkcjonariuszami naszej formacji. Celem było wzbudzenie zainteresowania wyborem tej ścieżki zawodowej w przyszłości i rozważenie skierowania swoich dalszych życiowych wyborów w tym kierunku zarówno u dziewcząt jak i chłopców. Noszenie munduru nie oznacza jednokierunkowego rozwoju, gdyż pełnienie służby w poszczególnych działach wymaga różnych kwalifikacji i kompetencji. Ochrona. Bezpieczeństwo. Resocjalizacja. Zdecydowanie wokół tych zagadnień skupiały się rozmowy z młodzieżą rozważającą scenariusze swojej przyszłości.
Trafne pytania
Młodzież zadawała wiele pytań – wątki związane z realizacją codziennych zadań przez funkcjonariuszy okazały się dla nich ciekawe i chętnie zgłębiali poruszane tematy.
Porozumienie
Powyższe spotkanie to wynik min. podpisanego porozumienia o współpracy Zakładu Karnego w Potulicach z Zespołem Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Porozumienie dotyczy min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej. Celem podjętej współpracy jest realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród młodzieży szkolnej wartości i postaw obywatelskich oraz współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży.
Materiał: por. Justyna Sejdowska-Szrajber
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Współpraca z holenderską szkołą. Spotkanie koordynatorów projektów
- Refleksja nad historią. Harcerze powitali nowy rok szkolny
- Dzień Bezpieczeństwa. Praktyczny trening w "Łokietku"
- Uczniowie na wycieczce. Odwiedzili obserwatorium astronomiczne
- Uroczyste ślubowanie. Przyjęci do grona szkolnej społeczności
Terytorialsi ruszyli z pomocą. "Wspólne działanie kluczem do sukcesu"
Od piątku, 12 września br., na terenach południowo-zachodniej Polski trwa #walka z piętrzącą się wodą. Do walki z żywiołem w WOT zorganizowano 4 Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe w oparciu o 11 Małopolską, 12 Wielkopolską, 13 Śląską i 16 Dolnośląską Brygadę OT, w każdej Brygadzie do ok. 500 żołnierzy. W razie potrzeby wsparcia wymienionych brygad, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pozostają w gotowości do stawiennictwa w jednostce wojskowej w czasie 24 h.
(czytaj więcej)Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października
Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.
(czytaj więcej)Zakazane praktyki sztucznej inteligencji. Nowe przepisy
Jakie systemy AI będą zakazane? Poznaj nowe przepisy #na wydarzeniu online. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, zaprasza 27 września o godz. 13.00 na wydarzenie online, podczas którego zaprezentowana zostanie broszura informacyjna na temat zakazanych praktyk sztucznej inteligencji (AI). Broszurę przygotowali eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji oraz NASK.
(czytaj więcej)Koncert z okazji 25 lat Polski w NATO. Zbiórka dla powodzian
W tym roku przypada rocznica – 25 lat #od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji Bydgoszcz przygotowała specjalne wydarzenia, które odbędą się w sobotę - 21 września.
(czytaj więcej)