Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

Gala konkursu Agricola-Syn Ziemi. Rolnik z Małocina wśród laureatów

fot. powierzone

fot. powierzone

Rolnik z Małocina, Gwidon Bembnista, zgłoszony do konkursu Agricola – Syn Ziemi przez Zarząd Powiatu Nakielskiego znalazł się# wśród laureatów tegorocznej jego edycji.

Celem konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest wyróżnienie i promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników z terenu województwa, promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na terenach wiejskich, a także od tego roku, prezentacja aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej, społecznej i kulturalnej.

Uroczysta gala konkursu odbyła się wczoraj 7 grudnia 2022 r. w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Uczestniczyli w niej m.in. Gwidon Bembnista wraz z żoną Renatą oraz wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski. Wyróżnianie i nagradzanie laureatów konkursu poprzedziły wystąpienia Zbigniewa Sosnowskiego, wicemarszałka województwa, Elżbiety Piniewskiej przewodniczącej Sejmiku oraz Ryszarda Kierzka prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej (współorganizatora konkursu). Gratulacje laureatom składał również obecny wśród gości poseł na Sejm RP Dariusz Kurzawa. Wczorajsze uroczystości zakończyło przedstawienie „Kariera Nikodema Dyzmy” w brawurowym wykonaniu aktorów toruńskiego teatru.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)