Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Gladiatorzy Stanika na prowadzeniu w Nakielskiej Lidze Siatkówki

fot. Michał Nowak/Tomasz Marach

fot. Michał Nowak/Tomasz Marach

28 listopada odbyły się kolejne trzy mecze w# ramach rozgrywek Nakielskiej Ligi Siatkówki. W spotkaniu na szczycie Stara Gwardia NTS pokonała MiSSM Trzecią Falę 2:1.

MiSSM Trzecia Fala – Stara Gwardia NTS 1:2 (19:25, 26:24, 13:15)

Starcie dwóch faworytów NLS nie zawiodło zarówno pod względem poziomu sportowego, jak i emocji. Pierwszy set był wyrównany, oba zespoły dobrze radziły sobie w defensywie i nie popełniały błędów w polu serwisowym, dzięki czemu mecz mógł się podobać. Od stanu po 17 Gwardia, głównie dzięki dobrym blokom Tomasza Maracha, zdołała odskoczyć od rywali i wypracować przewagę, która wystarczyła do wygrania tej partii. W drugiej początkowo to Fala przeważała, skuteczny w ataku był Adrian Kufel, jednak im dalej trwała gra, tym bardziej zaznaczała się przewaga NTS-u. Prowadził on już nawet 23:19, ale wówczas kapitalny fragment zanotował Jan Kwasigroch, który niemal w pojedynkę doprowadził do gry na przewagi wygranej ostatecznie przez MiSSM do 24. Tie- break to już gra punkt za punkt, żadna z ekip nie osiągnęła w nim przewagi większej niż dwa oczka, ale to Gwardziści jako pierwsi mieli meczbola. Wskutek prostego błędu rywali od razu go wykorzystali i zachowali miano niepokonanych w tym sezonie. Najlepsi na boisku byli Kwasigroch oraz Maciej Tomczyński, którzy zanotowali 15 i 14 punktów.

COL- MAR Elektryka – Stara Gwardia NTS 0:2 (31:33, 20:25)

W drugim swoim pojedynku Stara Gwardia miała nieco łatwiejszego rywala, ale mroczanie nie zamierzali sprzedawać tanio skóry. Pierwszy set był niezmiernie zacięty i obfitował w wiele ciekawych akcji. W obu zespołach dobrze funkcjonowało przyjęcie, w wyniku czego z jednej strony Tomczyński, z drugiej Łukasz Smolarz zapewniali swoim ekipom wiele punktów z ataku. Doszło do długiej końcówki, w której wiele okazji na zamknięcie partii miały obydwie drużyny. W końcu set szczęśliwie, bo asem serwisowym po siatce, zakończył się po myśli NTS-u. Drugi nie był już tak zacięty- mroczanie od stanu po 6 zanotowali serię błędów, która kosztowała ich utratę kontaktu z przeciwnikiem i zaważyła na losach całego pojedynku. Nie potrafili odrobić kilkupunktowej straty i przegrali do 20. Gwardia umocniła się tym samym na drugiej pozycji w tabeli, a na wyróżnienie, oprócz wspomnianej dwójki, zasłużył Adrian Rohnka, zdobywca 11 punktów.

WDS Pińsko – Gladiatorzy Stanika 0:2 (16:25, 16:25)

Ostatni mecz tej niedzieli był najmniej zacięty. Gladiatorzy Stanika nie mieli większych kłopotów z pokonaniem WDS-u, od początku do końca kontrolując przebieg gry. Nękali rywali zwłaszcza zagrywką, zdobywając w ten sposób aż 12 oczek; Pińsko zaś nie miało argumentów w postaci skutecznych ataków, gdyż uzbierało tym sposobem w drugim secie ledwie jeden punkt.

TABELA PO IV KOLEJCE

M-SCE

NAZWA DRUŻYNY

MECZE

PUNKTY

SETY

MAŁE PUNKTY

Z:P

1.

Gladiatorzy Stanika

4

12

8:0

205:133

4:0

2.

Stara Gwardia NTS

4

11

8:1

222:162

4:0

3.

MiSSM Trzecia Fala

3

7

5:2

158:112

2:1

4.

COL- MAR Elektryka

4

6

4:4

202:178

2:2

5.

WDS Pińsko

3

4

3:4

133:146

1:2

6.

NTS Kadeci

5

2

2:9

212:251

1:4

7.

NTS Młodzicy

5

0

0:10

86:250

0:5

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący

 1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 50 pkt
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 39 pkt
 3. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 29 pkt

Najlepsi atakujący

 1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) 39 pkt
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 28 pkt
 3. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 22 pkt

Najlepsi serwujący

 1. Michał Nurczyński (Gladiatorzy Stanika) 14 pkt
 2. Kacper Walkowiak (NTS Kadeci) 13 pkt
 3. Marceli Adasiak (NTS Kadeci) 9 pkt

Najlepsi blokujący

 1. Łukasz Oszczęda (COL- MAR) 8 pkt
 2. Artur Prokop (WDS Pińsko) 6 pkt
 3. Aleksander Hibner (NTS Kadeci) 5 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki

 1. Miłosz Sieracki (NTS Kadeci) 12 błędów
 2. Jakub Kiersznicki (Gladiatorzy Stanika) 12 błędów
 3. Radek Kokoszewski (COL-MAR) 10 błędów

Nakielska Liga Siatkówki nie zwalnia tempa, już za tydzień w niedzielę 5 grudnia rozegra kolejne spotkania. W ramach V kolejki rozegrane zostaną dwa spotkania:

10:00 Gladiatorzy Stanika – Stara Gwardia NTS
11:00 MiSSM Trzecia Fala – WDS Pińsko

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

Materiał: Stanisław Kwasigroch

Źródło: Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)