Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

31 października 2020

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat. Czego on dotyczy?

fot. GIS

fot. GIS

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Jan Pinkas wydał #specjalny komunikat. Jego treść poniżej.

Szanowni Państwo,

rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii. Nie możemy zapominać, że ważą się teraz losy tysięcy ludzi, ich zdrowie i życie.

To są nasi rodzice, dziadkowie, ale również osoby młode, obciążone rozmaitymi chorobami. Pamiętajmy, że za każdą statystyką kryją się konkretne osoby. Pamiętajmy, że nikt nie może być pewny przebiegu zakażenia. Tworzenie zgromadzeń, na których nie jest możliwe zachowanie wymagań sanitarnych może doprowadzić do lawinowego wzrostu zachorowań.

Zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów. To, co teraz się dzieje na polskich ulicach to zagrożenie dla zdrowia publicznego, zagrożenia dla zdrowia nas wszystkich. Jako lekarz, proszę aby nie lekceważyć nawet drobnych objawów infekcyjnych, stosować autoizolację, a gdy to konieczne, korzystać z pomocy medycznej.

Materiał: Jarosław Jan PinkasGłówny Inspektor Sanitarny

Oceń artykuł: 10 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (21) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (42)

  Mózg, w dniu 31-10-2020 13:50:12 napisał:

  Dziękuję protestującym za miejscowy REKORD. Trzymajcie tak dalej !!! Osobne podziękowania dla Pana Sikorskiego i Burmistrza. Od dnich IDZIE PRZYKŁAD !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -7 (23)

  Pozdr. , w dniu 31-10-2020 14:29:22 napisał:

  Wystarczy puścić protestujących do Pana z kotkiem i następnego dnia nie będzie protestów. Nie dziękujcie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (28)

  Protest , w dniu 31-10-2020 14:30:39 napisał:

  A kij wam w oko i palec w tylek. Będziemy protestować nadal o nikt nie zabroni nam tego

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (15)

  sławek, w dniu 31-10-2020 15:25:15 napisał:

  do sanepidu: 1 nakładanie kwarantanny na obywateli zdrowych jest nielegalne ! Zamknięcie w domu to pozbawienie praw obywatelskich i jest uważane za karę a jak jest kara to musi być wina. Izolujcie osoby chore a nie niszczycie życie obywateli a przy okazji wykończycie gospodarkę 2 szkoły należy zamknąć a ja namawiam rodziców których dzieci chodzą do szkoły o nie puszczanie pociech. Szkoły pomimo starać nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Jeden z rodziców lub uczniów zakażony a zamykają całą klasę i innych rodziców w domach to jest chore i jest idealnym przykładem z punktu nr1 Opamiętajcie się

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Wojtas , w dniu 31-10-2020 15:28:35 napisał:

  Ten Pan niech się lepiej weźmie za sanepid bo to co tam się wyprawia tp szkag człowieka trafia....

  odpowiedz

  • -6 (14)

  antek, w dniu 31-10-2020 16:49:25 napisał:

  Wsadź se pan lód w majty , ręka mnie swędzi żeby panu przyp......

  odpowiedz

  • 0 (4)

  kozik , w dniu 01-11-2020 17:40:41 napisał:

  GIS jeszcze jeden wystrugany z banana przez PiS.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Józek, w dniu 01-11-2020 21:57:32 napisał:

  Z pewnością prezes dając zielone światło Julii Przyłębskiej, by zakończyła ciągnącą się od lat sprawę skargi w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Być może liczył że w dobie pandemii i rekordów zakażeń ludzie będą mniej chętni do manifestowania swoich poglądów na ulicy i wszystko rozejdzie się po kościach. Jeśli nawet tak było, to się przeliczył. Wielki plan? Strategia? Nie wierzę w to. Coraz mniej ludzi wierzy że dogmat o nieomylności papieża już nie obowiązuje, przy czym papieżem w PiS jest rzecz jasna Kaczyński.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  antek, w dniu 02-11-2020 18:56:51 napisał:

  panie pinkas ręka mnie swędzi żeby panu przypier.....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kanapa
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble łazienkowe
Botox
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)