Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 lipca 2022

Góry do góry. Pływacy na obozie sportowo – profilaktycznym

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

W dniach 26.06 – 01.07.2022, Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło # przebywał na obozie sportowo – profilaktycznym w Szklarskiej Porębie.

 Po raz pierwszy w historii klubu zaplanowaliśmy pobyt w górach. Od pierwszego dnia przyjazdy byliśmy zauroczeni miejsce Naszego noclegu, gdyż dookoła podziwiać mogliśmy przepiękne pasmo Karkonoszy oraz gór Izerskich.  Początek Naszych zmagań do wizyta w Aquaparku we Wrocławiu, gdzie każdy z pływaków znalazł coś dla siebie. Dla jednych była to świetna okazja do treningu, inni relaksowali się przed swoją pierwszą wędrówką górską.

Następnego dnia czekała Nas wyprawa na królową Karkonoszy i najwyższy szczyt w Sudetach.  Podróż rozpoczęła się z Karpacza, gdzie wjechaliśmy wyciągiem na Kopę, dalej wędrując czarnym szlakiem do Domu Śląskiego. Śnieżka jest doskonałym punktem widokowym i zrobiła na nas ogromne wrażenie, pozostawiając w pamięci przepiękny widok na dużą część Sudetów. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ośrodka, myśląc już o kolejnym dniu wrażeń.
Program obozu był bardzo bogaty w atrakcje i niespodzianki. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz nerki z logo Polskiego Cukru, które towarzyszyły im podczas dalszego zwiedzania Szklarskiej Poręby i okolicznych atrakcji. Jedną z nich było odwiedzenie Wodospadu Kamieńczyka, najwyższego po polskiej strony Karkonoszy. W drodze powrotnej obejrzeliśmy także Krucze Skały.
W trzecim dniu Naszego obozu, udaliśmy się do skalnego Miasta Ardspach. Widoki po stronie czeskiej zapierały dech w piersiach. Można podziwiać tak takie formy skalne jak Kochankowie, Starosta i Starościna. Na przejście całej trasy musieliśmy przeznaczyć ok. 3 godzin. Czas umili Nam także rejs łódką z przemiłym flisakiem. Warto wspomnieć, iż w Ardspach, nakręcono sceny filmu „Opowieści z Narnii” .

Po tym malowniczym i cudownym miejscu, wyczekiwaliśmy następnego dnia. Celem Naszych pływaków był Wysoki Kamień, znajdujący się w Górach Izerskich. Droga prowadziła częściowo Głównym Szlakiem Sudeckim, gdzie na samej górze znajdowało się schronisko i przepiękna panorama Karkonoszy oraz na Góry Kaczawskie.
Podczas całego pobytu nie zabrakło także działań profilaktycznych, które realizowaliśmy podczas pieczenia kiełbasek na ognisku. W końcu sport to zdrowie, o które dbaliśmy na obozie sportowo – profilaktycznym.
Na tym zakończyliśmy Nasze atrakcji Szklarskiej Poręby, która na długo pozostanie w Naszych głowach. Malowniczo położona miejscowość okazała się świetna bazą wypadową do górskich wędrówek. Ostatni dzień spędziliśmy na Termach Cieplickich, gdzie odpoczywaliśmy przed podróżą do domu.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu za wspólną podróż i zapraszamy wszystkich za rok. Pamiętajcie „ To nie miejsca tworzą klimat, tylko ludzie „
Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych pt., Pływanie moim jedynym nałogiem III – zajęcia profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży z Gminy Nakło. Dodatkowym wsparciem dla organizacji obozu była pomoc Krajowej Spółki Cukrowej.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)