Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

24 lipca 2022

Góry do góry. Pływacy na obozie sportowo – profilaktycznym

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

W dniach 26.06 – 01.07.2022, Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło # przebywał na obozie sportowo – profilaktycznym w Szklarskiej Porębie.

 Po raz pierwszy w historii klubu zaplanowaliśmy pobyt w górach. Od pierwszego dnia przyjazdy byliśmy zauroczeni miejsce Naszego noclegu, gdyż dookoła podziwiać mogliśmy przepiękne pasmo Karkonoszy oraz gór Izerskich.  Początek Naszych zmagań do wizyta w Aquaparku we Wrocławiu, gdzie każdy z pływaków znalazł coś dla siebie. Dla jednych była to świetna okazja do treningu, inni relaksowali się przed swoją pierwszą wędrówką górską.

Następnego dnia czekała Nas wyprawa na królową Karkonoszy i najwyższy szczyt w Sudetach.  Podróż rozpoczęła się z Karpacza, gdzie wjechaliśmy wyciągiem na Kopę, dalej wędrując czarnym szlakiem do Domu Śląskiego. Śnieżka jest doskonałym punktem widokowym i zrobiła na nas ogromne wrażenie, pozostawiając w pamięci przepiękny widok na dużą część Sudetów. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ośrodka, myśląc już o kolejnym dniu wrażeń.
Program obozu był bardzo bogaty w atrakcje i niespodzianki. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz nerki z logo Polskiego Cukru, które towarzyszyły im podczas dalszego zwiedzania Szklarskiej Poręby i okolicznych atrakcji. Jedną z nich było odwiedzenie Wodospadu Kamieńczyka, najwyższego po polskiej strony Karkonoszy. W drodze powrotnej obejrzeliśmy także Krucze Skały.
W trzecim dniu Naszego obozu, udaliśmy się do skalnego Miasta Ardspach. Widoki po stronie czeskiej zapierały dech w piersiach. Można podziwiać tak takie formy skalne jak Kochankowie, Starosta i Starościna. Na przejście całej trasy musieliśmy przeznaczyć ok. 3 godzin. Czas umili Nam także rejs łódką z przemiłym flisakiem. Warto wspomnieć, iż w Ardspach, nakręcono sceny filmu „Opowieści z Narnii” .

Po tym malowniczym i cudownym miejscu, wyczekiwaliśmy następnego dnia. Celem Naszych pływaków był Wysoki Kamień, znajdujący się w Górach Izerskich. Droga prowadziła częściowo Głównym Szlakiem Sudeckim, gdzie na samej górze znajdowało się schronisko i przepiękna panorama Karkonoszy oraz na Góry Kaczawskie.
Podczas całego pobytu nie zabrakło także działań profilaktycznych, które realizowaliśmy podczas pieczenia kiełbasek na ognisku. W końcu sport to zdrowie, o które dbaliśmy na obozie sportowo – profilaktycznym.
Na tym zakończyliśmy Nasze atrakcji Szklarskiej Poręby, która na długo pozostanie w Naszych głowach. Malowniczo położona miejscowość okazała się świetna bazą wypadową do górskich wędrówek. Ostatni dzień spędziliśmy na Termach Cieplickich, gdzie odpoczywaliśmy przed podróżą do domu.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu za wspólną podróż i zapraszamy wszystkich za rok. Pamiętajcie „ To nie miejsca tworzą klimat, tylko ludzie „
Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych pt., Pływanie moim jedynym nałogiem III – zajęcia profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży z Gminy Nakło. Dodatkowym wsparciem dla organizacji obozu była pomoc Krajowej Spółki Cukrowej.

materiał: Paweł Juszczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)