Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Gospodarka wodno-ściekowa tematem debaty. Poruszono ważne kwestie

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył wczoraj (26 października) w# konferencji poświęconej unijnej dyrektywie dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych, współorganizowanej przez Komisję Europejską i Europejski Komitet Regionów. Wśród tematów poruszanych podczas dyskusji znalazły się m.in. działania mające na celu ograniczenie zanieczyszczeń i wyzwania, przed którymi obecnie stoi gospodarka ściekowa. Wydarzenie towarzyszyło Europejskiemu Tygodniowi Regionów i Miast.

Gospodarz województwa podkreślił w swym wystąpieniu zasadniczą rolę dyrektywy zobowiązującej państwa członkowskie UE do właściwego sposobu zbierania i oczyszczania ścieków w ochronie wód powierzchniowych oraz poruszył kwestie jej implementacji w naszym kraju. - Pomimo widocznych efektów wdrażania dyrektywy ściekowej na poziomie regionalnym nadal istnieją znaczne niezaspokojone potrzeby inwestycyjne w sferze gospodarki wodno-ściekowej i bez wsparcia finansowego Unii Europejskiej kraje członkowskie mogą mieć poważne problemy z wywiązaniem się z obowiązków wynikających z dyrektywy - stwierdził marszałek Piotr Całbecki, członek Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii Europejskiego Komitetu Regionów oraz sprawozdawca opinii komitetu w sprawie adekwatności aktów prawa europejskiego kluczowych dla unijnej polityki w dziedzinie ochrony wód i bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, w tym unijnej dyrektywy wodnej. 

Marszałek Całbecki podzielił stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie priorytetowego traktowania inwestycji w dużych aglomeracjach, ale podkreślił także konieczność rozbudowy instrumentów finansowych, które dałyby impuls do rozwoju i modernizacji infrastruktury wodno-ściekowej na obszarach wiejskich.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Filet z kurczaka
14,99 PLN
Delma z masłem 500g
3,49PLN
Ocetix majonez 620g
5,99PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)