Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2022

Grand Prix. Tenisowy turniej cieszyły się dużym zainteresowaniem

fot. pixabay

fot. pixabay

W dniach 5-7 sierpnia odbył się trzeci, ostatni w tym roku turniej Grand Prix pod patronatem Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.


W całych rozgrywkach wzięło udział 33 Zawodników. W czerwcu wystąpiło 16 osób, w lipcu 20, zaś w sierpniowym Grand Prix padła rekordowa, największa od 4 lat frekwencja- w turnieju zagrało 24 tenisistów m.in. z Wałcza, Poznania, Piły, Torunia, Złotowa i okolic Nakła.

Tegorocznym zwycięzcą sierpniowego Grand Prix został Paweł Szmalc z Torunia. W finale pokonał Tomasza Dłużaka w supertiebreaku, zaś w półfinale wygrał z Karolem Michałkiewiczem. Trzecią lokatę zdobył Michałkiewicz, pokonując w trzech setach Jana Kwasigrocha.

Półfinały:
Tomasz Dłużak – Jan Kwasigroch 2:1 (6:0, 3:6, 10:6)
Paweł Szmalc – Karol Michałkiewicz 2:0 (6:2, 6:3)

Mecz o 3. miejsce:
Jan Kwasigroch – Karol Michałkiewicz 1:2 (6:4, 1:6, 9:11)

FINAŁ:
Paweł Szmalc – Tomasz Dłużak 2:1 (4:6, 7:5, 10:2)

Tym samym, Paweł Szmalc wygrał drugi turniej Grand Prix w tym roku i ze sporą przewagą wygrał klasyfikację generalną całego cyklu. Za nim uplasował się Michałkiewicz, zaś trzecia pozycja przypadła Dłużakowi, który wyprzedził „rzutem na taśmę” Jakuba Pokorskiego, uzyskując lepszy wynik w turnieju finałowym.

KLASYFIKACJA GENERALNA:
1. Paweł Szmalc – 28 pkt.
2. Karol Michałkiewicz – 20.5
3. Tomasz Dłużak - 19
4. Jakub Pokorski - 19
5. Jan Kwasigroch - 16
6. Dariusz Jarczyński - 11
7. Maksymilian Holec - 11
8. Szymon Opieczonek – 10
9. Włodzimierz Siuchniński - 9
10. Stanisław Kwasigroch – 9

Najlepszym w kategorii „45+” okazał się Dariusz Jarczyński.

Na zakończeniu obecni byli starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz Prezes NTT Sokół Jacek Janikowski, który dokonał podsumowania cyklu Grand Prix. Tenisiści z rąk starosty otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy Starostwie Powiatowemu w Nakle nad Notecią za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji rozgrywek Grand Prix.

Cykl Grand Prix 2022 o Puchar Starosty Nakielskiego w tenisie ziemnym mężczyzn można uznać za zakończony i już dziś zapraszamy na Grand Prix 2023!

Najbliższy turniej na nakielskich kortach odbędzie się w dniach 2-4 września- Turniej o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią. Serdecznie zapraszamy!

Materiał: Nakielskie Towarzystwo Tenisowe Sokół

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)