Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

14 października 2021

Grono najmłodszych czytelników powiększyło się. Dzieci dostały dyplomy

fot. pow.

fot. pow.

„Mała książka - wielki człowiek” to projekt dla dzieci w# wieku przedszkolnym, który ma zachęcić rodziców i ich pociechy do odwiedzania biblioteki i wyrobienia nawyku czytania. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci sięgające często po książki mają większy zasób słownictwa oraz dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Każde dziecko odwiedzające bibliotekę otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry start a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Wypożyczenie przynajmniej jednej lektury owocuje otrzymaniem naklejki. Po zebraniu dziesięciu dziecko zostaje uhonorowane imiennym dyplomem W ostatnim czasie w bibliotece w Trzeciewnicy grono najmłodszych czytelników powiększyło się o Zosię, Hanię, Igora i Marcela. Natomiast Helenka i Tymon odebrali swoje pierwsze dyplomy.

Warto pamiętać że codzienne czytanie już od najmłodszych lat to rytuał w życiu dziecka, który ma istotny wpływ na jego dorosłe życie.

Materiał: Kamila Matylis - PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)