Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

07 marca 2023

Grupa "Jeżyków” gościła w bibliotece. Zajęcia literackie o przyjaźni

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartek, 2 marca w bibliotece w Ślesinie gościła grupa „Jeżyków” z miejscowego przedszkola. #Tym razem przygotowane zajęcia literackie oparte były na fragmentach książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Florka. Z pamiętnika ryjówki”.

Zabawy „Nasi przyjaciele” oraz „Ja i mój cień” wprowadziły grupę w tematykę przyjaźni, uczuć oraz pozwoliły dzieciom zrozumieć co oznacza powiedzenie, że „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Przytulania Bibliotekarza” ogromną niespodzianką była książeczka przygotowana i zilustrowana samodzielnie przez przedszkolaków, a dotycząca ślesińskiej biblioteki i bibliotekarza, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Do zobaczenia wkrótce.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)