Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Harcerska brać w Kowalwku. Najlepsi snajperzy otrzymali nagrody

fot. pow.

fot. pow.

W sobotnie przedpołudnie 25 czerwca br. Jednostkę Ratownictwa# Specjalnego odwiedzili nakielscy harcerze, którzy zaplanowali zajęcia szkoleniowe dla najmłodszych.

Ratownicy JRS przygotowali kilka punktów szkoleniowych w ramach których harcerska brać mogła doskonalić umiejętności z zakresu obsługi karabinków sportowych kbks oraz oddać pierwsze strzały. Hufiec ZHP Nakło od początku istnienia JRS czyli blisko od 20 lat związany jest z działalnością ratowników z Kowalewka. Ta współpraca wynika z harcerskiego rodowodu strażaków z Kowalewka, którzy niegdyś swoją służbę pełnili w 141 Bydgoskiej Drużynie Harcerskiej ,,HABAS’’ im. 27 WDP AK , a także wielu z pośród nich było instruktorami w Centralnym Ośrodku Lotniczym ZHP. Należy również wspomnieć, że to dzięki przychylności Hufca Nakło oraz komendantki hm. Teresy Bachty pierwszą siedzibę jednostka miała w miejscowości Drążno, gdzie przejęła obiekty po byłej harcerskiej stanicy konnej i tak zawiązała się ówczesna Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza w Drążnie. Przybyłe na zajęcia do Kowalewka drużyny harcerskie „Zawiszacy” oraz „Cietrzewie” zostały również zapoznane z podstawami udzielania pierwszej pomocy w przypadku ran postrzałowych, a także z metodami ewakuacji osób poszkodowanych. Jednym z tradycyjnych punktów zajęć było tradycyjne ognisko harcerskie po którym nastąpił apel w trakcie którego miały miejsce podniosłe uroczystości złożenia Ślubowania Zuchów, oraz złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego i awansów na poszczególne funkcje. Komendant JRS Krzysztof Napieralski wraz z Z-cą Robertem Światłowskim na ręce instruktorów harcerskich złożyli pamiątkowe Coiny JRS i nagrody dla najlepszych harcerskich snajperów.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  fff, w dniu 28-06-2022 14:20:27 napisał:

  dajcie spokój z tym całym kowalewkiem. po co to zamieszcza ten portal ? całe to osp niby to zupełnie niepotrzebna maskarada i zupełnie nie pasują do otoczenia.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Felcio, w dniu 28-06-2022 14:43:48 napisał:

  Cienkie bolki z Kowalewko pisowska jednostka i propaganda.....beznadzieja.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  PSP, w dniu 28-06-2022 14:55:47 napisał:

  Noo nie pasują do otoczenia bo cały czas coś się u nich dzieje w porównaniu do innych jednostek to Kowalewko jest najbardziej prężną i najczęściej odwiedzaną przez wiele ludzi jak i instytucji jednostką, może to zasługa ich komendanta i załogi która nie siedzi na dupie i nie czeka aż z nieba skapnie tylko działa, bardzo mocno mi się wydaje że te cienkie bolki mają ogromną wiedzę i wielkie możliwości fizyczne, więc Panowie i Panie weźcie z nich przykład a nie tylko siedzicie o czekacie aż się syrena załączy i będziecie mogli jechać lać wodę bo to dopiero jest beznadzieja

  odpowiedz

  • 1 (1)

  GTKcynia, w dniu 28-06-2022 16:09:01 napisał:

  Tam przynajmniej trawa skoszona a nie to co w Kcyni na boisku

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Janusz, w dniu 28-06-2022 16:55:23 napisał:

  A ja myślę że tych ludzi z tej jednostki trzeba skierować na badania...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Felcio, w dniu 28-06-2022 17:52:11 napisał:

  Na badania to chyba za późno...nikt by nie przeszedł same zwichnięcia

  odpowiedz

  • 0 (2)

  a, w dniu 28-06-2022 18:01:15 napisał:

  Proponuję tym rożnym pojechanym,ze zamiast wylewać tu swoją agresje ,przelewać ją tam gdzie robicie zawsze, w swoim domu. A tak naprawdę te pisanie to patologia pisze!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kcyniaki Cebulaki, w dniu 28-06-2022 21:28:20 napisał:

  Gmina Kcynia to zaścianek powiatu i skansen, nicość. "Dom kultury" pod każdym sklepem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pablo, w dniu 02-07-2022 13:07:27 napisał:

  A czy Miasto Kcynia wspiera strzelnicę i jednostkę??? Przecież to darmowa reklama Kcyni! Czy tam jest jakiekolwiek pojęcie marketingu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)