Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Hucznie obchodzili Dzień Kredki. Upominki i dyplomy za współpracę

Dzień Kredki hucznie obchodziliśmy w Bibliotece Dziecięcej, bo przecież dzięki kredce dzieci mogą wyrazić emocje. #Narysować swoje ulubione postacie bajkowe, laurki dla kochanych osób, obrazki w podziękowaniu i wiele innych. Taki mały przedmiot, a tyle zastosowań.

Jeżyki z Przedszkola Słoneczko oraz Biedronki i Krasnoludki z Przedszkola Katolickiego wysłuchały wiersza Agnieszki Frączek pod tytułem „Rozbrykane kredki”. Śmiechu było co niemiara, gdyż tytułowe bohaterki porysowały sufit i ściany przedszkola. Następnie przedszkolaki wypowiadały się co narysowałyby, gdyby same mogły być kredką. Oczywiście tradycyjnie w bibliotece zabrzmiała muzyka i dzieci bawiły się w rytm piosenki „Kolorowe kredki”. Żeby trochę odpocząć Krasnale i Biedronki wykonały napis „DZIEŃ KREDKI”. Do wyboru miały kredki ołówkowe, pastele suche i olejne, kredki świecowe, woskowe, z glinki kaolinowej oraz kredki w sztyfcie. Jeżyki natomiast otrzymały karty pracy, polegające na dokończeniu obrazka i pokolorowaniu go. W nagrodę za tak piękną współpracę, przedszkolaki otrzymały dyplomy, zakładki, odznaki oraz drobne słodkie upominki.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)