Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Inauguracja sezonu tenisowego. Pierwszy turniej po jesienno-zimowej przerwie

fot. Paweł Wąsowicz, Karolina Olszanowska

fot. Paweł Wąsowicz, Karolina Olszanowska

Korty Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego "Sokół" po długiej przerwie jesienno-zimowej znowu #ożyły. Aby oficjalnie zainaugurować tegoroczny sezon w sobotę 20 maja zorganizowano Otwarty Turniej, w którym wystartowały w osobnej klasyfikacji pary deblowe żeńskie oraz pary deblowe męskie.

W rywalizacji tenisistek najlepszy okazał się duet w składzie Mariola Knioła/Joanna Alejew, a srebro wywalczyły Karolina Olszanowska i Dorota Markowska. Zwycięzcy rywalizacji par męskich to para Paweł Wąsowicz/Dmytro Kryzhanivsyi, którzy pokonali w finałowym pojedynku duet w składzie Jacek Janikowski/Daniel Bembnista (6:4, 6:2).

Zgodnie z tradycyjną już formułą, pary turniejowe tworzono w drodze losowania w związku z czym zawodnicy zgłaszali akces do zawodów w trybie indywidualnym, a następnie dobór partnera pozostawiali w rękach losu z nadzieją, że będzie dla nich pomyślny. W celu zapewnienia możliwie wyrównanego poziomu par, zgłoszonych kandydatów w obu kategoriach najpierw podzielono na dwie grupy, tych bardziej zaawansowanych i tych, którzy jeszcze szlifują swoje tenisowe rzemiosło. Następnie każdemu kandydatowi z jednej grupy w drodze losowania dobrano kandydata grupy drugiej i tak utworzone pary przystąpiły do rozgrywek.

Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze, przy wszechobecnej zasadzie fair-play oraz niezawodnej, wymarzonej pogodzie.

Podczas dekoracji finalistek i finalistów prezes „Sokoła” Jacek Janikowski (także finalista turnieju) pogratulował wszystkim bardzo dobrej formy i sportowej rywalizacji zapraszając jednocześnie wszystkich pasjonatów Tenisa Ziemnego do udziału w kolejnych zawodach, a także do systematycznego korzystania z obiektów dla zdrowia, utrzymywania kondycji i dobrej zabawy na świeżym powietrzu, bo przecież w amatorskim sporcie przede wszystkim chodzi właśnie o to.

Zwycięskim parom jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach na tenisowych kortach.

Materiał: Paweł Wąsowicz

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Nina, w dniu 22-05-2023 15:52:40 napisał:

  Resortowe dzieci

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  sympatyk, w dniu 22-05-2023 18:01:49 napisał:

  A gdzie dzieci i młodzież?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)