Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Inspektorzy WITD w akcji. Zły stan techniczny zagranicznych ciężarówek

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Jeden zespół kontrolny kujawsko-pomorskiej Inspekcji# Transportu Drogowego tego samego dnia (25.01.br) wyeliminował z dróg trzy zagraniczne ciężarówki w złym stanie technicznym.

Tarcza hamulcowa w naczepie zestawu, którym litewski przewoźnik drogowy realizował transport rzeczy do Polski, posiadała pęknięcia na całej szerokości części roboczej. Druga litewska naczepa od dwóch tygodni nie posiadała aktualnego badania technicznego. Z kolei w ciągniku siodłowym należącym do przewoźnika z Rumunii brakowało jednej śruby mocującej koło na osi kierowanej, a tarcza hamulcowa była pęknięta.

Wobec przewoźników drogowych oraz osób zarządzających operacjami transportowymi w ich firmach zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych. Ponadto, aby pojazdy mogły kontynuować przewozy, stwierdzone usterki musiały zostać usunięte.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Schab b/k
14,44PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)