Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2023

Intensywny i wesoły tydzień. Ferie w bibliotece dobiegły końca

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek zakończyliśmy zajęcia „Ferie w bibliotece”. Był to intensywny i wesoły tydzień.

Uczestnicy nie nudzili się, ani przez chwilę. Chętnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których wykonali farbami piękne plakaty zapraszające do biblioteki, pejzaże zimowe, przy pomocy śniegu powstałego z pianki do golenia i kleju introligatorskiego, maski karnawałowe z papieru kolorowego, piórek i różnych świecidełek. Uczestnicy świetnie się bawili przy barwieniu soli kredą, którą wykorzystali później do stworzenia napisu „Londyn”, po lekcji angielskiego, którą przedstawili lektorzy ze szkoły językowej SayYes. Dzieci miały okazję wysłuchać w języku angielskim prezentacji o Anglii, jej historii, tradycjach, położeniu, mieszkańcach, o kuchni angielskiej i wiele innych ciekawostek. Bardzo dziękujemy za tę interesującą lekcję. Oprócz nauki i plastyki w bibliotece często rozbrzmiewała muzyka. Ulubioną zabawą uczestników zajęć było limbo, gorące krzesła, podłoga to lawa, no i oczywiście słodki cukierkowy wąż. We wtorek udaliśmy się do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, gdzie pani Anna Sergot opowiedziała nam o kolorach, obejrzeliśmy wystawę pięknych obrazów, a następnie dzieci mogły same spróbować sił w malarstwie, za pomocą farb i słomki. Obrazy przedstawiały piękne kwiaty, motyle … W czwartek natomiast dzieci zajadały się tostami, które same zrobiły i ciastem czekoladowym upieczonym przez bibliotekarkę. W piątek udaliśmy się do kina na film pod tytułem „Zadziwiający kot Maurycy”. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki i imienne wierszyki. Do zobaczenia latem.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)