Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

03 marca 2023

"Iskierki" wzbogaciły swoją wiedzę. Ciekawy świat dinozaurów

fot. powierzone

fot. powierzone

26 lutego obchodziliśmy w naszym kraju Światowy Dzień Dinozaura. To nietypowe święto stworzyło# wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom przybyłym do biblioteki w Trzeciewnicy tych prehistorycznych zwierząt.

Pomimo, iż dinozaury wyginęły miliony lat temu, wciąż fascynują kolejne pokolenia. Tego dnia „Iskierki” wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje. Usłyszały mnóstwo ciekawostek dotyczących wielkich gadów. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i archeologa oraz wspólnie dokonaliśmy "wykopalisk" dzięki którym przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają skamieniałości. Udało im się nawet odkryć szkielet małego dinozaura. Na wystawie przedstawiającej różne gatunki tych prehistorycznych stworów z łatwością odnalazły odpowiedniki swoich maskotek przyniesionych z domu. Wzięły także udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. W bibliotece zaroiło się od „małych dinozaurów”. Dużo frajdy sprawiło im własnoręczne stworzenie szkieletu tyranozaura.

Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie.

Materiał: Kamila Matylis / Biblioteka w Trzeciewnicy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)