Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2022

Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej?

fot. powierzone

fot. powierzone

Chciałbyś realizować obowiązki zawodowe w domu, ale# Twój szef jak dotąd nie zaproponował zdalnego trybu pracy? Możesz go do tego przekonać, przywołując odpowiednie argumenty. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w pracy zdalnej jest bardzo dobra organizacja i systematyczność.

Czy tryb zdalny sprawdzi się w praktyce?

Zanim zaproponujesz szefowi przejście na tryb zdalny, zastanów się, czy rzeczywiście taka forma pracy sprawdzi się w przypadku Twojego stanowiska. Warto podkreślić, że obecnie bardzo wiele firm pozwala swoim pracownikom na realizację obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. Widać to również na podstawie ofert udostępnianych na portalu Pracuj.pl. Przede wszystkim ta forma zatrudnienia świetnie sprawdza się w przypadku osób, które wykonują swoje obowiązki na komputerze. Jeśli zatem nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi do realizacji przydzielonych zadań, możesz zasugerować pracodawcy przejście na tryb zdalny.

Dobra organizacja – podstawa w pracy zdalnej

Wielu pracodawców unika przejścia na tryb zdalny, obawiając się, że zatrudnione osoby nie będą pracować w domu wystarczająco efektywnie. Możesz przekonać swojego szefa, że na pewno lepiej poradzisz sobie z dobrą organizacją pracy i będziesz realizować powierzone zadania w ustalonym terminie. Warto wspomnieć o tym, że zdalny tryb jest dla Ciebie korzystniejszym rozwiązaniem ze względu na oszczędność czasu – nie musisz tracić go na codzienne dojazdy do biura. Dzięki temu możesz rozpocząć pracę szybciej i być w pełnej dyspozycji. Dla pracodawcy takie argumenty mogą okazać się kluczowe.

Zadbaj o stały kontakt z pracodawcą

Jeśli Twój szef obawia się, że zdalny tryb pracy poskutkuje utratą kontroli nad wykonywanymi przez Ciebie obowiązkami, przekonaj go o utrzymaniu stałej łączności. Wystarczy zainstalować na komputerze specjalny komunikator, który pozwala na kontakt w każdej chwili. Dzięki temu pracodawca będzie na bieżąco mógł sprawdzać postępy w pracy. Komunikacja online umożliwi także wyznaczanie kolejnych zadań oraz współpracę z pozostałymi osobami zatrudnionymi przy danym projekcie.

Podsumowanie

Zastanów się, czy warto przenieść się na pracę zdalną, i spróbuj przekonać do tego pomysłu swojego szefa. Obecnie coraz więcej firm zatrudnia pracowników w tym trybie, odkrywając realne korzyści płynące z tego rozwiązania.

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)