Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

08 października 2020

Jak wybrać zegar ścienny?

Żyjemy w epoce wiecznego pośpiechu, w której czas stał się jedną z najbardziej pożądanych rzeczy. Zwykle mamy go# za mało. Efektywne wykorzystanie czasu staje się jedną z najbardziej przydatnych umiejętności. I trudno się temu dziwić.

Doba dla każdego z nas ma tyle samo godzin. Warto wykorzystać ją jak najlepiej. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju budziki, zegary, smartwatche. Pomimo że na co dzień każdy z nas ma przy sobie telefon, zegary towarzyszą nam wszędzie. W domu, w pracy, w metrze, autobusie, na dworcu. Dzięki temu możemy stale na nie zerkać. Swój dzień rozpoczynamy jednak w domu. Jak wybrać zegar ścienny, aby nie tylko informował nas o godzinie, ale był elementem ozdobnym? Zapraszamy do lektury.

Jak zmieniał się mechanizm zegarów ściennych w minionym wieku?

Zapewne jedynie starsi czytelnicy pamiętają ze swoich domów solidne zegary ścienne z cykającym wahadłem. Przez lata to one właśnie wskazywały czas domownikom. Pomimo pewnych niedociągnięć, pełniły one przez lata rolę głównym czasomierzy. Dopiero w latach 30 XX wieku zastosowano w zegarach mechanizm kwarcowy tzw. rezonator kwarcowy. Zapewnił on większą dokładność odmierzania czasu pozostając przy tym tanim w produkcji.
Do dziś wiele zegarów ściennych, budzików, a nawet zegarków na rękę opartych jest na mechanizmie kwarcowych. Obecnie coraz częściej mamy do czynienia z zegarami elektronicznymi wyposażonymi w cyfrowe wyświetlacze. Służą one nie tylko za klasyczny zegar, ale mają wiele użytecznych funkcji.

Jaki zegar ścienny do mieszkania?

Wybór tylko pozornie wydaje się prosty. Mnogość modeli dostępnych w sklepowej ofercie sprawia, że zakup zegara wcale nie jest taki łatwy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad tym jaką rolę ma pełnić i gdzie ma wisieć? 
Zegar ścienny może mieć różny styl (retro lub nowoczesny) i stanowić jeden z elementów ozdobnych np. w salonie. Jeśli taka ma być jego rola, siłą rzeczy nie może być to tani plastikowy model, który z kolei świetnie sprawdzi się w kuchni lub pokoi dzieci, gdzie ma zadanie pokazywać bieżącą godzinę. Jeśli wybierzemy już styl i pomieszczenie, w którym ma znaleźć się nasz zegar nie pozostaje nic innego jak wybrać miejsce, w którym go zawiesimy. Wbrew pozorom ma to znaczenie. Zbyt nisko powieszony zegar może nie być widoczny z każdego miejsca, a nie o to nam chodzi. Kwestia ostatnia, którą należy mieć na uwadze to wielkość tarczy zegara. Zbyt małe wskazówki mogą nie być dobrze widoczne szczególnie dla osób starszych.

Zegar zwykły czy z dodatkowymi funkcjami?

Współczesne zegary oprócz pokazywania bieżącej godziny coraz częściej wyposażone są w dodatkowe funkcje, które czynią je bardziej funkcjonalnymi. Do najczęściej spotykanych należą budzik, radio, kalendarz czy informacje o pogodzie. O tym, które są nam potrzebne musimy zdecydować sami. W dobie telefonów ze stałym dostępem do internetu to one zapewniają nam wszelkie potrzebne informacje.


Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)